Česká cesta ke svobodě

-red- 3 2014 Knihy česky

Petr Maxmilián Husák: Česká cesta ke svobodě

Politické drama o šestnácti dějstvích s otevřeným koncem

Obsáhlá leč čtivá kniha zkušeného novináře Petra Husáka nabízí fascinující svědectví o všech zákoutích novodobé české historie a politiky od roku 1977 do roku 1997. Kniha, která je založena na svědectvích mnoha lidí z řad porevolučních elit, s humorem a nadsázkou připomíná a hodnotí všechna zásadní rozhodnutí a počiny, promýšlí alternativní možnosti vývoje, nechává čtenáře nahlédnout do zákulisí české politiky a připomíná jedinečný sled událostí, které by zejména v revolučním období konce 80. a počátku 90. let nebyl schopen vymyslet sebegeniálnější režisér. Publikace s kritickým nadhledem poukazuje i na první chyby polistopadových vlád zejména v oblasti ekonomických reforem, v jejichž důsledku ve druhé polovině 90. let minulého století vzniknul tzv. bankovní socialismus a kovbojský kapitalismus a další negativní průvodní jevy: vytunelované fondy či miliardy deponované na nejrůznějších exotických ostrovech. Autor samozřejmě nezapomíná ani na hlavní spor dvou největších politických oponentů své doby, jejichž myšlenky nejvíce ovlivnily tok českých dějin této přelomové doby - Václava Havla a Václava Klause.

Česká cesta ke svobodě formou strhujícího příběhu vypovídá o jedné z nejzajímavějších kapitol naší novodobé historie a nechává na čtenářích, aby si udělali vlastní názor na to, jak přelomovou dobu jsme od konce 70. let do konce 90. let minulého století prožili a jakým způsobem ji hodnotit.

Publikace je doplněna zajímavými dokumentárními fotografiemi, které dokreslují revoluční a neopakovatelný běh událostí konce 80. a začátku 90. let 20. století.

První dějství:

Česká undergroundová politika – předpoklady k převzetí moci

Osoby a obsazení:

Leonid Iljič Brežněv……………..sovětský vůdce

Gustáv Husák…………………….československý přisluhovař

Václav Havel…………… ……….přikulovač

Lid čs. republiky…………………sbor

Jiří Diensbier…………… ……….topič

(Ukázka z úvodu)

V zemi, ve které je povoleno zpívat

Ne však jakékoliv písně

Kde je možné vychovávat děti, nikoli však jakkoliv

Kde je nutné milovat Sovětský svaz

A lásku k němu vštěpovat dětem

(Z úvodní básně)

Vydala Mladá Fronta v roce 2013

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012