Báječné koncerty

3 2014 Ohlasy a názory česky

Dostali jsme pěknou řádku ohlasů na oba dva, které zatím proběhly...

 

….Koncert v Muzeu Bedřicha Smetany na Valentýna – to byl dobrý nápad a navíc s názvem pro ženy. A bylo to krásné. U klavíru virtuózka – žena, zpěvačka – žena, co zpívá nádherně. To se Vám opravdu povedlo. Kam na takové, méně známé veřejnosti, ale báječné umělce, chodíte?

Jiřina Nováková, Praha

Pozn. red.: Obě umělkyně, jak Markéta Janáčková, tak Pavla Švestková jsou ve svém oboru vyhledávané. O hudebních aktivitách Markéty Janáčkové v rámci Janáčkova tria jsme psali již dříve - lze vyhledat v dle jména v okénku Hledej nahoře na našem webu.. O úspěších Pavly Švestkové vás rádi v budoucnu také zpravíme.

 

….Vracím se ke koncertu J. Šonského v Muzeu Antonína Dvořáka s francouzskou klavíristkou Sylvaine Wiart. Ta paní má úžasné prsty, je to zázrak ji pozorovat a zároveň vnímat tu překrásnou hudbu. A Martina (Fialková, pozn. red.) je k nezaplacení - tu holku obdivuji, jak dokáže stále dobře povídat. Jsem už zase v Německu, kde mám strašně moc práce, píšu novou knížku, ozvu se, až zase budu někde blízko a přijdu na další krásnou vaši akci.

Blanka, Německo

 

….Bylo to nádherné, houslista Šonský tak kouzelně hrál, i klavíristka, no úžasné. Ale nejen to, tam byla hlavně krásná atmosféra takového souznění posluchačů a interpretů, i ta budova, jiným jménem Amerika, působí na příchozí moc krásným dojmem. A těch lidí, co přišlo! Ani se všichni nevešli, někteří museli stát i na schodech!

Lilka Komnajcká, profesorka z Prahy

Foto ke článku: Laurent Brunaud

Pro ty, kdo by chtěli vidět více fotografií, připojujeme ještě odkazy na ostatní fotky z obou koncertů zde:

Koncert 14.2. v Muzeu B. Smetany - P. Švestková, M. Janáčková

Láska a žena - koncert valentýnský

https://picasaweb.google.com/109415267541266510648/LaskaAZena1KoncertCykluHudbaBezHranicIII2014KRokuCeskeHudby

Koncert 3.3. v Muzeu A. Dvořáka - J. Šonský, S. Wiart

Česká hudba zrozená pod americkým nebem

https://picasaweb.google.com/109415267541266510648/Koncert3BreznaJaroslavASylvaine_DvorakovoMuzeumPraha

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012