Pozor - prezidenti jsou kati!

Venda Šebrlová 10 2013 Aktuality česky

Malý komentář k volbám

To, jak dokázali během předvolební kampaně znemožnit své spřátelené strany, je obdivuhodné. Ne, že by Zemanovci a Bobošíková byli nadějí národa, spíš naopak. Jejich volební programy byly magorické. Zemanovci však měli za zády silnou podporu hradního pána, jeho kancléře i vlády. Předpokládám, že Zemanova „nenápadná“ podpora během posledních týdnů při  cestách mimo hlavní město přinutila mnohé lidi cuknout z případné podpory. Klausovo spojenectví s Bobošíkovou, která kandiduje vždy a všude, zase připomenulo jeho osobní vlastnosti: až maniakální víru ve svou sílu a přesvědčení o neomylnosti.

 

Znamená to, že čeští voliči nejsou až tak padlí na hlavu? Ano, protože předvolební billboardy byly tak směšné, že to trhalo oči. Ten Zemanovský s oficiálním portrétem prezidenta na známce v pozadí nenápadně připomínal, jak má tato strana krytá záda z nejvyšších míst. Václav Klaus zase z pravého rohu poutače vzhlížel nahoru k Bobošíkové jako k zachránkyni národa.

Takže: Zemanovci dostali 1,51% hlasů a jen o jednu setinu zachránili pro sebe státní příspěvek za hlasy (100 Kč za kus). Hlava vzhůru nedostane nic. Propad s 0,42% hlasů jen dokumentuje, jak je tato vůdkyně nedůvěryhodná a po těch letitých snahách dostat se do vysoké politiky už směšná.

Prezident Zeman označil podporu prezidentů v těchto volbách za „polibek smrti“ pro jmenované strany. Řekl nesmysl! Pouhým pohledem do encyklopedie nebo na internet by zjistil, že polibkem dávali mafiáni člověku najevo, že jsou nepřátelé a že se ho budou snažit zabít všemi možnými prostředky. Je to odvozeno od Jidášova polibku, který polibkem zradil Ježíše Krista. Ne, že bych měla o panu Zemanovi přehnané mínění, od jeho prezidentské kampaně jsou veškerá jeho slova hodna ověření. Takže opět zabodoval.

Polibky smrti se tentokrát dostaly opravdu na správné adresy. Ale nabízí se otázka: opravdu to tak páni prezidenti chtěli?

Venda Šebrlová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012