Come – in/Přes práh

HK 9 2013 Kultura česky

GASK – Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře pořádá společně s německým Ústavem pro zahraniční kulturní vztahy IFA výstavu COME – IN/PŘES PRÁH.

Záměrem výstavy německého projektu „Come-in“, je poukázat na interiérový design jako médium v současném německém umění, česká část výstavy „Přes práh“ představuje aspekty volného umění v tvorbě českých designérů.

Výstava „Come-in“ představující práce 25-ti německých umělců pátrá po znacích, způsobech uvažování a úvahách ve vztahu k movitým věcem, objektům a interpretům, které mohou být zařazeny do kategorií „nábytek“, „osvětlení“ nebo „interiér“.

Česká část výstavy „Přes práh“ otevírá aktuální otázku nejednoznačnosti vymezení umění a designu v tématu českého interiéru. Představuje díla mladých designérů překračující hranice svých oborů – nábytkového designu, skla, porcelánu, grafického designu nebo fotografie. Zachycuje v nich momenty, které sahají přes práh umění.

Výstava je prezentována na ploše přibližně 1000 m2. Jedná se o mezinárodní projekt, přicestoval z estonského Tallinu a po skončení výstavy v Kutné Hoře se přesune do Bělehradu v Srbsku.

Milovníci současného umění a designu mohou obdivovat vystavovaná díla do 1. prosince 2013.

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012