Marfušu chtěl za ženu...

Venda Šebrlová 6 2013 Aktuality česky

a to mu zlomilo krk. Premiér Petr Nečas se intimně zapletl se šéfkou své kanceláře (pardon, vrchní ředitelkou – na tomto oslovení Jana Nagyová trvala a tvrdě je vyžadovala i na lidech, kteří byli mnohem výše postavení, než ona, bývalá mzdová účetní). Členové vojenské rozvědky na její přání po měsíce sledovali manželku premiéra paní Radku Nečasovou – údajně byla Nagyová přesvědčena, že je nebezpečná pro stát. Prý se stýkala s jehovisty a sháněla peníze na nějaké dary. Jenže po šesti měsících odposlouchávání telefonů Nagyové a sledování jejich SMS padla minulý týden klec. V ní skončila Nagyová, bývalí (a podplaceni výhodnými místy za opuštění parlamentu a tím zabránění pádu vlády) poslanci za ODS Fuksa, Tluchoř a Šnajdr, bývalý šéf vojenské služby Páleník (odměněný postem ředitele Státní správy hmotných rezerv) jeho nástupce Kovanda. Zadržen byl i vedoucí Úřadu vlády Poul a jeho nástupce Boček.

O co všechno jde? O pletichy při zadávání veřejných zakázek, zneužití pravomocí, praní špinavých peněz... Samozřejmě, že jsou do tohoto skandálu zapleteni i smutně proslulí „obchodníci s politických vlivem – tj. lobisté“ Rittig a Janoušek. Dráty klece byly spleteny z různých důvodů, oficiálně to prasklo až provalením akce Jana Nagyová. Premiér Petr Nečas už dlouho žil odděleně od své manželky a počátkem minulého týdne oznámil, že se rozvádějí. Zdálo se, že nastoupí cestu předchůdců Topolánka a Paroubka a vymění manželku za mladší ročník. Dovolím si osobní poznámku: paní Nagyová připomíná životní filosofií i zjevem klan žen rodiny Štikových z kauzy Kokta. Robustní sebevědomé blondýny, které se derou za postavením a pochybnou slávou i za cenu hurónského smíchu okolí.

Ivánek Nečas vyměnil decentní dámu za Marfušu. Ta se podle svého obhájce Eduarda Bruna „velmi trápí tím, že policisté slyšeli její důvěrné hovory“. No nic, budeme mít nového premiéra, novou vládu a s nejvyšší pravděpodobností i stejný politický chlívek, jako dosud.

Říká se, že do třetice všeho dobrého i zlého. Nejdřív jsme si zvolili za prezidenta Miloše Zemana, pak přišly povodně a teď se v jednom kbelíku špíny ocitlo podplácení, intriky a milostné vzplanutí premiéra. Koalice chce nového premiéra z ODS, opozice předčasné volby. Petr Nečas v pondělí dopoledne oznámil, že definitivně odchází z politiky. Čím se ten nešťastník asi bude živit? Nám nezbývá, než sledovat tento superseriál doslova v přímém přenosu.

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012