Vltava

-ES- 6 2013 Knihy česky

Libor Chvojka a Jan Kavale

stoleté putování řekou od pramene k soutoku

V televizi v neděli ráno zve pan Čáslavský na svůj báječný pořad Hledání ztraceného času. Seriál o Vltavě televize zařadila opět do vysílání po náhlém úmrtí Karla Čáslavského. Je mi líto, že odešel dobrý člověk. Ale zase se raduji, že mohu pořad sledovat. Jsem totiž Vltavou posedlá – a křtěná. Moje babička pocházela z chalupy na Podolsku, postavené u vody poblíž známého Lannova řetězového mostu (později přestěhovaného na Lužnici). Já jsem vyrostla v Praze-Podolí a s řekou jsem se kamarádila od malička. Jako už dosti dospělá jezdím na chatu, která je v lese nad Slapskou přehradou. Ač také miluji moře, zde koupu raději. Plavu si klidně pod zalesněným vrchem nad zatopenou obcí Živohošť, pohlížím na krajinu naproti a často si přitom na své předky vzpomenu.

Mám všechny možné knížky o Vltavě. Staré i novější. Čtu a prohlížím je postupně znova a znova když jsem na chatě, na zimu je samozřejmě odvážím do Prahy. A teď mám před sebou úplný vltavský poklad! Mám dilema, jestli ho z bytu vůbec smím vyvézt ven…

Mladá fronta vydala knihu, která každému milovníkovi Vltavy vezme dech.

Nabízí se mu totiž velká dárková publikace s překrásnými fotografiemi a poetickým slovním doprovodem. Je znát, že autoři, pánové Chvojka a Kavale mají řeku Vltavu stejně rádi jako já, nebo třeba i vy… S pomocí fotografií (starých i novějších) dalších autorů, putují od pramene řeky přes všemožná romantická zákoutí, vesnice a města podél řeky, přes Prahu až do jejího ústí v Mělníce.

Součástí knihy je i CD se Smetanovou Vltavou a Historická mapa Vltavy nakreslená ing. arch. Jindřichem Kratochvílem.

Formát knihy je: 272 stran + CD a skládací velkoformátová mapa Vltavy | 299 x 240 mm

Knihu lze objednat se slevou na www.kniha.cz

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012