Pozvánka - Invitation

-ES- 4 2013 Naši ve světě English

Amerického dudáka Michaela Cwacha, který je třetí generací Čechů v USA, potkávám na svých toulkách Čechami i světem . Už jako mladý hoch zjistil, že existuje zajímavý nástroj dudy. Nástroj obdivoval nejprve v muzeu, ale později se vypravil do Jižních Čech, kde má od té doby svůj druhý domov. Dudy si obstaral a naučil se na ně hrát. A jezdí s nimi jak do Jižních (i jiných) Čech , tak různě po světě. A okouzluje posluchače málo známým hudebním žánrem. Sám i se spoluhráči.

Na obrázku je Joel Blahník, Michael Cwach a Anita Smíšek. Všichni mají české kořeny a jsou zapálení muzikanti a šiřitelé naší hudby do světa.

Pozvánka přišla od prof. Míly Saskové-Pierce, která učí na univerzitě v Lincolnu v Nebrasce. (Více o ní můžete číst v publikaci Velké pláně… a to česky i anglicky.)

ES

You are invited to the performance of the Czech dudak (piper) Michael Cwach, originally from South Dakota, who is visiting Nebraska and who will play for us, as well as screen  his award winning film “The Call of Dudy”.  Here are the times and places of his performance.  For any further information, please, contact Jeff Brown.  Michael and Jeff are honorary members of the Komensky Club.  You can talk to them in Czech or in English.

SCC MILFORD CAMPUS, FRIDAY, APRIL 26TH, NOON – (Auditorium in Eicher Technical Center)

SCC BEATRICE CAMPUS, MONDAY, APRIL 29THNOON (Jackson Conference Room)

SCC LINCOLN, TUESDAY, APRIL 30TH, NOON (8800 O Street, Room G-1)

SCC LINCOLN, TUESDAY, APRIL 30TH 6:30PM (8800 O Street, Multipurpose V103-104)

Dr. Mila Saskova-Pierce
Other Languages Section Head
Department of Modern Languages
1219 Oldfather Hall
University of Nebraska at Lincoln
NE 68588-0315

e-mail:  msaskova-pierce1@unl.edu

Tel:  (402) 472 1336
Fax: (402) 472 0327

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012