"Brusli tam, kde puk bude, ne kde je."

-tes- 4 2013 Knihy česky

Respektované osobnosti radí, jak v Česku uspět a neprohrát přitom v životě

Jiří Devát, generální ředitel společnosti Cisco ČR

Většina lidí přemýšlí o své budoucnosti, o směru, kterým se ubírají, aby si splnili to, po čem touží, a o tom, co mají udělat, aby se tak stalo. Ačkoliv se to někdy nezdá, v českém průmyslu a obchodu, vědě a umění, je mnoho jedinců, kteří si svůj životní úspěch tvrdě odpracovali. Jejich cesta nebyla mnohdy snadná, ale nasbírali během ní cenné zkušenosti a mnohdy získali i dobré rady vhodné k zapamatování. Mecenáška umění Meda Mládková ("Kultura pomůže přežít"), guvernér ČNB Miroslav Singer ("Dobrý manažer prostě jen řídí"), šéfkuchař Zdeněk Pohlreich ("Dnešní večer už se nebude opakovat"), ekonom Miroslav Zámečník ("Když prohraješ, začni znovu s grácií"), architekt Jakub Cigler ("Svůj úspěch investuj do ostatních"), ekonom a politik Vladimír Dlouhý ("Nevzdávejte se a důvěřujte lidem"), předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová ("Přijmi, že nemožné je nemožné, a žij") a dalších 30 respektovaných a úspěšných osobností z nejrůznějších oblastí podnikání a dalších aktivit (Babiš, Ciencala, Devát, Dospiva, Ferencová-Bartoňová, Fischer, Frolík, Girstlová, Jirků, Klíma, Kočárník, Kopřiva, Kulhánek, Levinský, Maláčová, Matějček, Mühlfeit, Němcová, Pavlištová, Plachý, Smith, Souček, Světlík, Špicar, Štěpánek, Tůma, Vavříková, Vesecká, Zámečník) se rozhodlo podělit se širokou veřejností o rady, jak speciálně v Česku prorazit a dosáhnout úspěšné kariéry.

Týmová česko-anglická publikace "Nejlepší rady jak uspět v Česku/Czech Best Business Advice", kterou vydalo nakladatelství Mladá fronta (Praha 2012, 1. vyd., 160 stran, ISBN 978-80-204-2835-5) při příležitosti 15. výročí působení finanční a bankovní organizace HSBC Bank plc. v České republice, je souborem doporučení, návodů a postřehů našich předních názorových vůdců a (často mediálně známých s kritickými postoji), jehož cílem je především inspirovat mladou generaci k hledání inovačních řešení, k dosažení úspěchu ve vlasti i po celém světě, a k uvědomění si svého vlastního tvůrčího potenciálu. Přispěvatelé čerpali rady, které jim pomohly dosáhnout kladných výsledků, od svých přátel, rodiny, kolegů a dokonce i od hokejistů. Ať už se jedná o jednoduchá přísloví, rodinné motto nebo o větu proslovenou během společného oběda, každý příspěvek představuje praktické doporučení, jež může budoucím českým byznysmenům pomoci uspět.

Osobní příběhy a úvahy, které se objevují v tomto souboru, mají jedno společné - vidíme v nich opravdové vůdčí schopnosti (spíše než ty, o nichž mluví manažerští guru) a úspěch dosažený pomocí jasně stanovených cílů spíše za pomoci komplexní strategie. Při čtení knihy zjistíme, že úspěch v České republice neznamená prodat svou firmu za co nejlepší cenu, ale že znamená mnohem více podporovat a rozvíjet lidi, kteří pomohou vytvořit dlouhotrvající odkaz.

Kostka cukru na obálce knihy je český vynález, který je každý den používaný po celém světě. Její poslání je podle autorů a vydavatele podobné jako u kostky cukru - usnadnit a osladit čtenářům každodenní život.

(tes)

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012