Nové České centrum

V jižní Koreji v Soulu bylo otevřeno České centrum
Korejská republika je v současné době jedním z nejdůležitějších partnerů naší země prakticky ve všech oblastech: třetí největší obchodní partner mimo Evropu, druhý až třetí největší zdroj incomingových turistů ze zemí mimo Evropu (přes 100 tisíc), čtvrtý největší investor do české ekonomiky od roku 1993, ale také jediná země Asie (kromě států SNS) s přímým leteckým spojením do Prahy (4x týdně, od června 2013 6x týdně).
V roce 2011 dvě velké české výstavy navštívilo přes 250 tisíc návštěvníků. Neutuchající zájem je i o klasickou hudbu v podání českých interpretů (od Pražské komorní filharmonie, Symfonického orchestru Českého rozhlasu a Janáčkova filharmonie Ostrava přes Bennewitzovo kvarteto pro sbor Boni Pueri). V návštěvnosti ovšem vítězí české muzikály, kterých se už v korejských nastudováních představilo více než deset. Úspěšný je v Korejské republice i český film, a to jak hraný, tak dokumentární i animovaný. Zvolny se daří prosazovat i české spisovatele, z nichž u široké čtenářské obce uspěly pouze Kafka a Kundera, z dětských autorů pak Petr Sís a Květa Pacovská. Na podzim 2011 v rámci šestitýdenního festivalu Czech Points in Seoul, který naše velvyslanectví uspořádalo a jehož vrcholem byly Dny Prahy v Soulu.
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad