Tykadla? Tykadla!

Eva Střížovská 3 2013 Aktuality česky

Před časem vzbudil  rozruch případ řidiče autobusu Smetany, který na protest arogantního chování politiků jim na plakátech přimalovával tykadla. Byl za to odsouzen natvrdo do vězení a zajímavé je, že soudkyní Langerovou, která je manželkou jednoho z „postižených“ politiků Langera.  Kromě pobouřené veřejnosti na to reagovali i výtvarníci. V restauraci U sedmi konšelů (v Žatecké ulici poblíž Filosofické fakulty či Židovského muzea)   lze do 5. dubna vidět roztomilé kresby na téma Smetanová tykadla.

Jako 392. Salon Kobra se představili karikaturisté Roman Jurkas, Nos Novák-Skoupý, Václav Linek,  Jitka Holečková, Aleš Morávek, Vladimír Balcar, František Kratochvíl, Pavel Matuška, Pavel Major Vorel, Pavel Kotyza, Otto Schubert, Pavel Starý, Radek Steska, Miroslav Barták a Marie Plotěná.

V úvodu publikace, která k Salonům pravidelně vychází  Josef Kobra Kučera píše:

„Mezi tykadly hmyzu, tykadly Marťanů a tykadly politiků jsou podstatné rozdíly. Příroda dala hmyzu tykadla, mechanoprocesory,  nadané hmatem, čichem, chutí, někdy i zvukovým orgánem, jindy zase vnímají teplotu, vlhkost vzduchu, či elektrické napětí.  Marťané jimi navíc dokáží komunikovat s lidmi, tedy některými, a politiky tykadla rozčilují. Bůh ví proč…“

Mám radost, že naše oblíbená restaurace, kam máme z redakce blízko, kam chodíme ze svými zahraničními hosty,  kde je milé zacházení a dobré a cenově přijatelné občerstvení, dává prostor i tomuto kulturnímu a vtipnému  počinu. Doufejme, že Salony se tam budou i nadále každý měsíc obnovovat k velké radosti příchozích.

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012