Febiofest 2013

HK 3 2013 Kultura česky

Jubilejní 20. ročník MFF Praha – Febiofest proběhne od 14. do 22. března v Praze v multiplexu Cinestar Anděl a v Malostranské besedě, následně v dalších městech České a Slovenské republiky. Přijede 40 významných hostů ke 190 promítaným filmům. Festival mimořádně udělí 5 cen Kristián za přínos světové kinematografii, Grand Prix a ceny v nové středometrážní soutěži.

Program festivalu je rozčleněn do 23 programových sekcí, diváci se mohou těšit celkem na 544 projekcí (z toho 439 v Praze). Kompletní katalog je k dispozici na www.febiofest.cz. Nabízí přehled programových sekcí: Made in USA, Panorama světového filmu, Latinskoamerické panorama, Jiný břeh, Asijské panorama, Cesta na sever – zaostřeno na Finsko, Rytmy Balkánu, Proti proudu, Soutěž středometrážních filmů. Každý rok jsou dopolední projekce Febiofestu věnovány nejmenším ( Febiofest Junior). Mimo kinosály multiplexu Cinestar Anděl bude Febiofest návštěvníky oslovovat i v prostorách Malostranské besedy, a to kolekcí filmů s hudební tématikou (vstup volný). Jako každý rok bude program Febiofestu doprovázet Febiofest Music Festival (od 15.3. do 22.3. v garážích, v -3. podlaží multikina Cinestar Anděl, zdarma). Kompletní hudební program najdou zájemci na http://www.febiofest.cz/cs/musicfest/.  V garážích též najdete výstavy Tváře Agnieszky Holland, výstava Ondřej Svoboda a výstava fotografa a dřívějšího festivalového grafika Tomáše Paděvěta za 20 lety konání festivalu.

Hlavní porota festivalu je složena z 33 členů, dobrovolníků, vybraných Fero Feničem, prezidentem festivalu, čestnou předsedkyní bude letos Věra Čáslavská, legendární sedminásobná olympijská vítězka.

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012