Český výrobek - stále silnější téma

Nadační fond Český výrobek, s nímž dlouhodobě spolupracujeme, nám hlásí příliv nových členů.
Po nedávných aférách s technickou solí v polských potravinách, a nyní s utajovaným koňským masem v různých polotovarech vyráběných napříč Evropou, se znovu zvedá pozornost k českým, stále snad dostatečně kontrolovaným potravinám. A firmy zjišťují, že logo s českým lvíčkem, které mohou používat členové Nadačního fondu Český výrobek, jim zajistí zákazníkovu pozornost.
Zákazníci však vyhledávají domácí značky nejen v obchodech s potravinami, ale i v jiném sortimentu. Shánějí české hračky, nábytek, ale i textil a různé průmyslové zboží. Nevěří příliš levnému čínskému dovozu a více zkoumají i další zahraniční výrobky. Už dávno nepovažují automaticky zboží z dovozu za lepší.
Mnohé menší a střední české firmy proto i přes krizi dobře prosperují, poté, co se znovu zaměřily na osvědčenou výrobu v tuzemsku, české ruce i domácí suroviny. A vědí, že u Nadačního fondu Český výrobek najdou podporu v podobě propagace a podpory na jím organizovaných akcích. Také se mohou v tomto společenství navzájem inspirovat a spolupracovat mezi sebou. Pro vývoz mohou členové nadačního fondu používat název Genuine Czech. A najdete-li také u vás v obchodě zboží označené lvíčkem v národních barvách, nemusíte váhat. Jde zaručeně o ČESKÝ VÝROBEK.
Více informací o tom, které firmy jsou členy nadačního fondu, najdete zde: http://www.ceskyvyrobek.cz
Na webové stránce se také dozvíte, jak konkrétně podnikání sdružených firem nadační fond podporuje, ale také plno zajímavostí o českých vynálezech, patentech a jiných plodech české vynalézavosti a umu…
.
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad