Caitlin Sainiová Sněhové vločky

-šeb- 12 2012 Knihy česky

Zaručeně vás z nich nebudou zábst ruce, protože autorka nabízí stovku háčkovaných sněhových vloček – jednu krásnější než druhou. A nebojte se, že to nebudete umět: na prvních stránkách se naučíte i základ všech základů, řetízek. Obrázkem i slovně si také připomenete, co je třeba k háčkování nakoupit (nejen háček a přízi, ale i podložku nebo rovné špendlíky a škrob nebo tužidlo).

Nemyslete si, že je to tak složité – stovka různých sněhových vloček! Všechny mají šest symetrických bodů a většinou jsou háčkované do kruhu. A ta jména! Severní ochránce, Ledovec, Déšť se sněhem, Křišťálový mráz... Z háčkovaných vloček můžete udělat jmenovky, vytvořit dekoraci do rámečku, ozdobit stromek i kytici chvojí ve váze a ty (nebo dokonce i ti?) nejodvážnější mohou z vloček sešít přepychově vypadající šál.

Při prohlížení této knížky možná objevíte neznámý svět ruční práce, při které nezdevastujete byt a budete mít radost z díla už za pár desítek minut! Ruční práce měly v našich zemích letitou tradici a bylo by škoda tak půvabné a jednoduché věci neumět!

Knihu vydalo nakl. Metafora

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012