České kořeny dostaly krásný dárek

Maf 12 2012 Naši ve světě česky

I třetí dokument z naší produkce, České kořeny ve Vídni, bude doprovázet zajímavá, krásná a tematická hudba. Při čekání na premiéru vám všem, kdo se o České kořeny zajímáte, můžeme zatím prozradit alespoň něco o ní.

Mimo jiné zde zazní část překrásné romantické sonáty pro housle a klavír z pera českého skladatele, který žil a působil ve Vídni, Oskara Nedbala.  Speciálně jen a jen pro nás nahrál - což obnášelo nemalý výdaj za nahrávací studio, zvuk a střih - opět Jaroslav Šonský ve spolupráci s výbornou pražskou klavíristkou Markétou Janáčkovou.  (Nahrávky Jaroslava Šonského zazněly také v obou již hotových dokumentech, Českých kořenech ve Švédsku i ve Švýcarsku)

A jde-li  o Vídeň, nesmí chybět valčíkové melodie (La Valse – Maurice Ravel. Proč tento Francouz? Protože jeho La Valse je jednou z nejúchvatnějších valčíkových skladeb ). Jaroslav Šonský nám nahrávku obou těchto skladeb věnoval jako vánoční dárek.  Moc děkujeme. Tento dárek však spolu s námi dostanou i všichni diváci, kteří se již nyní mohou těšit na tuto krásnou hudbu, která dotvoří atmosféru Vídně a doprovodí i příběhy tamních českých rodin.

Další zajímavou součástí bude i hudba hned několika žánrů, jejímž autorem je jeden z aktérů dokumentu, pan Tomislav Vašíček, původně rokenrolový bard. I on věnoval své nahrávky pro film bez nároku na autorskou odměnu. A možná se budete divit, nepůjde zdaleka jen o rokenrol. Ale nebudeme prozrazovat všechno, nějaké překvapení – i pokud jde o hudební složku Českých kořenů ve Vídni – si přeci jen musíme nechat.  Takže těšte se na jaro a na premiéru. Sledujte také www.ceskekoreny.cz

Maf

Foto: Jaroslav Šonský s Markétou Janáčkovou při nahrávání v Praze

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012