Odešel dobrý muž

12 2012 Aktuality česky

Novinář, spisovatel Miroslav Sígl patřil také mezi naše autory. Před deseti lety se trochu nervově složil, když voda zaplavila jeho milované Obříství , o němž napsal hezkou knížku, ale zase se vzchopil k práci.  Vždyť jeho výraznou vlastností byl optimismus a víra v dobré lidi. Uměl pochválit, co pochvalu zasloužilo, uměl být kritický. Vždy byl však upřímný a stál si za svými postoji.  Ale to už o něm nyní napsalo plno přátel a kolegů,  především na internetových novinách CzechFolks.com/PLUS , odkud jsme si také s jejich svolením vybrali článek Milana Dubského...

–ES-

Dopis příteli Mirku Síglovi

Milý příteli Mirku

dnes 5. prosince 2012 mne zasáhla  zpráva, že jsi mi odešel tam, kam za Tebou t. č. nemohu . Ale možná v nedlouhém čase se tam už setkáme. Nic z tohoto světa ani z vesmíru nezmizí. Proto Ti píši tento dopis. Rád je psávám, i když ne tak často, svým přátelům a pošta jim je doručí. Ale i Tobě bude doručen zvláštní nebeskou poštou. Lidé neodcházejí, dokud žijí v naší paměti a dokud na ně nezapomeneme. To se v Tvém případě tak snadno nestane. Loni jsme spolu 25. září slavili Tvé pětaosmdesátiny a řádili jsme tam jako malí kluci. V tomto pozemském světě jsme se potkávali, hovořili, spolupracovali více jak 40 roků. Před více jak šesti lety jsme se potkali v Klubu novinářů Pražského jara. Tehdy jsem Tě oslovil, zda bys nechtěl psát pro internetový server Pozitivní noviny, kde jsem byl členem redakční rady. Vyšlo to. Před čtyřmi lety jsem toto oslovení opakoval jen s tím rozdílem, že se jednalo o internetový magazin CzechFolks.com Plus. Opět jsi bodoval a hrál jsi v něm první ligu. Napsal jsi do něj více jak 200 příspěvků. Protože jsi psal ještě do celé řady dalších časopisů a serverů, obdivoval jsem Tvoji všestrannost, schopnosti, pracovitost, vytrvalost a neúnavnost. Byl jsi mnou obdivovaný workholik. Čeho jsem si zvláště cenil, byly Tvé postoje. Stál jsi vždy na straně těch, kteří tvoří a vždycky budou patřit k normálnímu, lidskému rodu a světu. Uměl jsi ukázat na nepravosti a zastat se těch, kterým byly kradeny jejich ideály, zneužity jejich snahy, kteří byli šizeni a poškozováni lidmi sobeckými, pokrytci, žvanily, kterých je v naší společnosti bohužel hodně. Dvakrát bohužel, protože nám t.č. vládnou.

Za tuto Tvoji obětavost, činorodost, poučení, potěšení a krásné chvíle při čtení Tvých textů, básní, fejetonů, rozhovorů Ti děkuji. Věřím, že Ti mohu poděkovat i jménem tisíců čtenářů tohoto magazinu i vedení redakce CzechFolks.com Plus. V skrytu duše doufám, že tam nahoře založíš další časopis a já si Tvé příspěvky budu moci přečíst.

Tvůj Milan Dubský

Koláž Marie Zieglerová

http://czechfolks.com/plus/category/autori/milan-dubsky

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012