Milý dáreček jako překvapení!

-ES- 11 2012 Aktuality česky

Vážení  čtenáři,

Nejen,  že si můžete objednat Český kalendář 2013 (již rozesíláme), který je oblíbeným čtením i vhodným dárkem Vašim blízkým pod stromeček, ale dostanete s ním i hudební CD s překrásným zpěvem ženského sboru. A není to jen tak ledajaký sbor. Vznikl v roce 1998 při Českém spolku v Košicích pod vedením Mgr. Olgy Varínské. Zpívá skladby klasické i moderní písňové tvorby i lidové písně v úpravách.

Sbor účinkuje v početných kulturních a společenských programech Českého spolku na Slovensku. Je jediným pěveckým tělesem české národnostní menšiny ve Slovenské republice. Koncertuje i v zahraničí, úsměvné je, že často  také v zahraničí v České republice, ale i v Rakousku, Švýcarsku, Polsku aj.

Sbor vydal již čtyři CD nahrávky.  Radostně budem zpívati, České vánoce v Košicích, Krajino vzdálená a Otvírání studánek. Pro čtenáře Českého kalendáře připravil speciální nahrávku nejúspěšnějších skladeb. Ale víc neprozradím, ať jsou čtenáři maličko v napětí.

Jen dodám, že s Českým spolkem v Košicích jsme v báječném přátelském kontaktu, s jeho ženským sborem  ještě víc a na 30. května jsme připravili v Praze jejich koncert v pěkném prostředí Muzea hudby v Karmelitské ulici (poblíž známého kostela, kde je lákadlem pro návštěvníky v celém světě populární Pražské jezulátko).

Pokud budete mít v té době cestu do Prahy, nenechte si ujít!

Za Mezinárodní český klub

Eva Střížovská a Martina Fialková

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012