Mrtví neznají klid

26 slavných autorů píše jeden příběh
Je to thriller, který vás uchvátí už svým nápadem. Smrt kurátora McFallova muzea ještě po deseti letech nedá spát detektivovi Jon Nunnovi. Je přesvědčen, že kurátorova žena ho nezabila a byla popravena neprávem. To se samozřejmě je sám o sobě běžný nápad - ale každou kapitolu knihy napsal jiný autor. Některý posunul děj nebo úvahu o kousek či nepatrný krůček... ale musel přitom respektovat to, co napsali ostatní.
V Prologu je popsán případ a samotná poprava 23. srpna 2010, kterou hlavní detektiv bezmocně sleduje. Pak už se začne odvíjet děj. Rosemary Thomasová je deset let mrtvá a všichni, kteří se nějakým způsobem podíleli na vyšetřování případu (třeba jako svědci), jsou pozváni na panychidu do muzea, kde pracoval její manžel. Tam byl zabit, jeho tělo nacpáno do exponátu zvaného „železná panna“ a posláno přes moře do Německa. Co si zúčastnění myslí, když dostanou pozvánku? A co se ten večer stane a bude dopaden skutečný pachatel nebo nakonec byla Rosemary vinna? To Jon Nunn neví, ale „Ne, nerozhodl se případ znovu otevřít. Případ ho totiž dokonale a úplně ovládal.“. Tak, že během těch deseti let zkoumání si zničil kariéru detektiva a utekla od něj žena.
Vřele doporučuji, abyste knihu četli trpělivě a nepřeskakovali. A už vůbec se nedívejte, jak to dopadne. Připravili byste se o požitek stejný, jako mají znalci vína při ochutnávání. Každý autor chutná jinak, používá jinou skladbu vět i pointa kapitoly zve k dalšímu čtenářsko-kulinářskému požitku. A protože tu knihu přečtete na jeden zátah, přeji příjemný večer až do rána.
Vydala Mladá fronta
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Amerika II. aneb z deníčku vydavatelky
Tato kniha vzniká nyní na mém počítači. A je to bomba! Pracuji na ní jen chvílemi (což ovšem obnáší hodiny), protože hlavně denně dělám Český dialog. Ale oba tyto, jak by se dnes módně řeklo – projekty, jsou pro mne moc důležité. Časopis se snažím zlepšovat, přibyli v poslední době dobří autoři, přibývají čtenáři po celém světě…
A kniha? Bude o téměř třiceti letech časopisu, který jako jediný vydávaný z ČR vede léta dialog s Čechy doma i ve světě. Byly všelijaké pokusy jiných zdejších periodik ujmout se tohoto tématu, ale všechny ztroskotaly. Český dialog vytrval a to přes veškeré, a někdy opravdu velmi těžké překážky. Především v prvních ročnících, kterými nyní listuji a vybírám z nich perly, jsou velmi cenné články od autorů věhlasných jmen jako je Josef Škvorecký, Jaroslav Strnad, Alexander Tomský, Jiří Ješ aj., či neznámých, ale kteří napsali ze světa, kde žijí, zajímavé postřehy, ohlasy či názory. První ročníky byly opravdu mimořádně živé a dynamické. Po mé první cestě do daleké Austrálie v roce 1997 se začala českou společností šířit „blbá nálada“ a i ta je zde velmi plasticky vylíčena.
Kromě politiky jsou zde samozřejmě i moje cesty do světa za krajany. Napsala jsem o nich sice už pět knížek, ale ne o všem…tady to pokračuje. Například New York, Kanada, Jižní Amerika, Švédsko aj. A na webových stránkách budu ráda uveřejňovat některé ukázky a vy je, doufám, budete rádi číst. Budou nejspíš v rubrice OSTATNÍ, ale ještě před tím, než tam spadnou, tak na stránce hlavní.
Jestli budete mít o knížku zájem, už se můžete hlásit, promítnu do množství tištěných výtisků.
Eva Střížovská
Pište na cesky-dialog@seznam.cz
nebo volejte na tel. 739 091 057
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad