Koncert nadace Emmy Destinnové

Maf 11 2012 Naši ve světě česky

Londýn, kostel sv. Štěpána, Rosslyn Hill, 25. listopadu

Londýnská Nadace E. Destinnové, v jejímž vedení stojí i paní Jarmila Karasová, od níž přišla tato zpráva, pořádá každoroční koncert vítězů pěvecké soutěže Emmy Destinnové.

„Letos se koncert koná poprvé v nedávno opraveném krásném kostele sv. Štěpána. Na koncertě vystoupí Rebecca Goulden– vítězka Ceny Emmy Destinnové pro mladé pěvce a Andrew Dickinson, vítěz ceny České písně a ceny Dvořákovy Společnosti Velké Británie. Pozvali jsme také mladou mezzosopranistku Lauru Kelly a z Prahy mladého barytonistu Ivo Michla“, píše paní Karasová. Každý přednese jednu či dvě české árie, vedle árií  ze světového repertoáru. Na konec programu vždy účastníci zpívají árii  My cizinou jsme bloudili z Dvořákova Jakobína, což se stalo už jakousi tradicí, a pro nás emigranty v Británii, nostalgickou hymnou...Doprovázející klavíristi a Veronika Hyksová, která naše koncerty uvádí, pracují zdarma.

Nadace Emmy Destinnové pracuje v Británii už od roku 1998. Od založení nadace tedy již brzy uplyne 15 let a proto by její činitelé rádi výročí v příštím roce náležitě oslavili. Paní Karasová píše, že se budou snažit zorganizovat krásný Galakoncert, na kterém již přislíbila účast řada známých britských umělců.

„Z letošního koncertu bude část výtěžku věnována kostelu sv. Štěpána, v němž se koná. Kostel byl donedávna (asi třicet let) naprosto zpustošený a jen díky úsilí místních občanů je nyní opět funkční a v plné kráse. Ne sice už jako církevní místo, přes týden tam působí dětská školička a o víkendech se konají různé akce, včetně svateb. Kostel je uvnitř nádherný a jsem ráda, že nyní máme pro naše koncerty tak skvělé  místo. V Londýně jsou koncertní prostory velice drahé a málokdy nám něco zůstalo po zaplacení pronájmu“, uzavírá paní Jarmila Karasová, zakladatelka Nadace Emmy Destinnové v Londýně.

 

 

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012