Rozhovory s Milenou Štráfeldovou

Píše nám paní Dolanská ze San Diega:
Musím říci, že me velmi zaujaly. Sama prožívám trochu takove "zlomy" ve svém životě. Moje vlastni děti ( věk kolem 50-ti) pržívají různé problémy středního věku- kam vlastně
směřuje můj život, udělal(a) jsem toho dost, na kolik mám ještě čas, co po mně tady zůstane a pod.
Poměr dcery a matky je prý obyčejně dosti problematický, s tou Dorou to bylo asi težké pro dceru. Souhlasím s paní Milenou, že se ve stáří špatně spí. Já také často jsem vzhůru ve 3 ráno a první jdu k počítači se podívat, co je tam nového od pí Střížoské nebo od jiných lidí v ČR. Pokud Píši nebo odpovídám, dělám to vždy brzy ráno, pokud ostatní spí a dají mi pokoj.
Problém odpovědnosti- to je velmi důležitá lekce a je nutno tomu učit hned ze začátku, zvláště když se mluví o svobodě a demokracii. Že si máme vážit lidí vynikajících - s tím souhlasím. Ti nam ukazují cestu do budoucnosti. Neslavíme ani tak tyto osoby "osobně", ale já v nich spíše vidím prst boží - dar talentu, který svítí jako pochodeň pro ostatní. Zde v USA každý tvor odjakživa považuje svobodu za danou veličinu a plně ji využívá, ale s odpovědností za činy už je to slabší. Oboje se lidé musí učit zároveň. To se například projevuje ted´při volbách - i zde v této zemi svobody. Je dost lidí,kteří nepůjdou volit. Proč? Hlavně z lenosti - nechce se jim stát třeba ve frontě, nebo přemýšlet a rozhodovat se. Je to hrozná neodpovědnost si říkat, že "na mně nezáleži." Vidíme, jak to nedávno dopadlo v ČR v krajských atd. volbách. Byla to hrůza. U nás bývá účast při volbách tak kolem 60-70 procent voličů. Letos to snad bude víc. Už toho povídání nechám.
Zdraví Vás Marie Dolanská
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad