Česko má nejkrásnější známku na světě.

10 2012 Ostatní česky

Známka České pošty nesoucí název "Poštovní muzem" vyhrála v soutěži Grand Prix de l´exposition WIPA, nejuznávanější mezinárodní soutěži o nejkrásnější známku světa. Do prestižní soutěže spojené se světovou výstavou WIPA Vídeň můžou poštovní správy přihlásit vždy maximálně jeden exemplář. Česká pošta vybrala písmenovou známku od slovenského výtvarníka Dušana Kállaye, kterou rytecky rozkreslil Miloš Ondráček.

„Vítězství České republiky v soutěži je zároveň oceněním vysoké kvality tvorby známek u nás. Zatímco řada konkurenčních poštovních správ pro soutěž vybrala například aršíky, které jsou výrobně mnohem složitější, my jsme vyhráli s úplně běžnou výplatní známkou tištěnou ofsetem,“ uvedl Břetislav Janík, ředitel odboru známkové tvorby České pošty.

Česká známka poslala konkurenci z ostatních států do kolen.

Se 122 body se vítězná známka z České republiky umístila před druhým Lichtenštejnskem (115 bodů) a třetím Slovenskem (99 bodů). V první desítce se na dalších místech umístily známky poštovních správ Švédska, Vatikánu, Ukrajiny, Chorvatska, Ruska, Německa a Islandu.

Převzato z Aktuálně.cz

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012