Beethoven komplet

8 2012 Kultura česky

Beethovenský happening odstartuje 78. sezonu FOK

 

Ještě před samotným zahajovacím koncertem vstoupí 5. září v 17.30h Symfonický orchestr hl. m. Prahy za doprovodu slavnostních fanfár a zpěvu sboru Carmina Bohemica do své 78. sezony. Happening konaný před Obecním domem se ponese v duchu motta „Beethoven komplet.“ Lákadlem pro širokou veřejnost, jíž je tato akce určena, bude kromě netradičního hudebního zážitku také možnost získat ve slosování vstupenky na koncerty FOK.

Hudební doprovod zajistí členové Symfonického orchestru hl. m. Prahy, v jejichž podání zazní úvodní slavnostní fanfáry. Výjimečnou atmosféru doplní sbor Carmina Bohemica pod vedením sbormistryně Věry Hrdinkové, který přednese skladby Suchoně, Dvořáka a Lukáše. Zúčastní se i přípravný dětský sbor The International Choir of Prague, sbor Cvrčci (umělecká vedoucí Šárka Coleman) a Pražští andělé.

Zahajovací koncerty FOK se konají 5. a 6. září ve Smetanově síni Obecního domu. Pod vedením Petra Altrichtera doprovodí orchestr FOK Igora Tchetueva v Beethovenově Klavírním koncertu č. 4 G dur. Po oba večery si bude moci publikum vyslechnout také Valdštýnův tábor Bedřicha Smetany, Fresky Piera della Francesca Bohuslava Martinů a v závěru Te Deum Antonína Dvořáka. V poslední jmenované skladbě vystoupí spolu s naším předním orchestrem sopranistka Maria Kobielska, barytonista Roman Janál a Pražský filharmonický sbor.

Vstupenky na zahajovací koncerty, stejně jako abonmá na sezónu 2012/2013, mohou posluchači zakoupit v pokladně FOK (v Kulturním a informačním středisku v Obecním domě) nebo on-line na www.fok.cz.

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012