Dnes sokolský průvod

-red- 7 2012 Aktuality česky

Právě jsem se z něj vrátila celá dojetím ubrečená, umávaná a ukřičená NAZDAR! Bylo to ohromné! Jak jsem před asi týdnem napsala sloupek Jaký bude? Tak určitě nádherný. I když je bouřkový týden z vedra, od těch deseti do třinácti hodin počasí sokolům přálo. Trošku pod mírným mrakem, oparem, trošku zafoukal větřík, takže těch 37 stupňů vedra, co nám vyhrožovali meteorologové, nás zatím nepostihlo.

Pochodovala jsem s nimi z Václavského náměstí na Národní třídu, dál už jít mi moje odřená noha odmítla. A tak jsem mohla hezky pozorovat ty báječně naladěné účastníky z celé republiky, ale i z celého světa, kteří procházeli kolem s častým voláním (doplňte si zemi či župu)... zdraví Prahu! Mladí, malí, střední i velcí i starší, barevní ­ ve cvičebních kostýmech nebo v sokolských krojích, se sokolskými prapory nevyčíslitelných historických hodnot, s cedulemi označujícími zemi či župu – od Austrálie, USA, Švýcarska, Švédska, Srbska, Slovenska přes úžasně krásné a šikovné mažoretky, dechové či folklorní kapely, až po župy z celé České republiky. Mezitím tancovali, zpívali a někteří metali i kozelce či přemety! Potlesk od přihlížejících byl zasloužený a srdečný.

V průvodu šlo podle rozhlasu na 150 tisíc lidí.

Jen mne mrzí, že jsem nemohla jako před šesti lety doběhnout na Staroměstské náměstí pozdravit a obejmout své čtenáře a sokoly ze světa i z domova. Ale uvidím je na dalších akcích, které tento krásný sokolský týden nabízí. Však se koukněte na:

www.sokol.cz

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012