Letní kurzy češtiny na Univerzitě Karlově v Praze

3 2012 Ostatní česky
Letní kurzy češtiny na Univerzitě Karlově v Praze

Univerzita Karlova v Praze Ústav jazykové a odborné přípravy Studijní středisko Albertov.

Chcete se naučit nebo si zlepšit češtinu a navíc se seznámit s českou kulturou v nejkrásnějším městě České republiky? Potom právě pro vás připravujeme v Praze netradiční letní kurz čeština a česká kultura.

Univerzita Karlova v Praze, Ústav jazykové a odborné přípravy pořádá od 30. července do 24. srpna 2012 ve Studijním středisku Praha-Albertov již 11. ročník netradičního a neturistického kurzu češtiny pro zahraniční zájemce Čeština a česká kultura, který se koná pod záštitou ministra kultury ČR a hlavního města Prahy.

 

Filozofií kurzu je představit našim studentům českou kulturu jinak, než ji mohou poznat jako turisté, především setkáváním s významnými osobnostmi českého kulturního a společenského života.

V loňském roce byli našimi hosty např. architektka Eva Jiřičná, režisérka Olga Špátová, zpěvačka Yvonne Přenosilová, spisovatel Ivan Kraus a další. V minulých letech nás poctili svou návštěvou například herec a scénárista Zdeněk Svěrák, režisér Jiří Menzl, písničkář Jarek Nohavica, lyžařka Kateřina Neumannová a řada dalších.

 

Programovou náplň tvoří dopolední pětihodinový blok intenzivní výuky českého jazyka, která probíhá od pondělí do pátku.

Odpoledne a večer je pak pro účastníky připraven bohatý kulturní program – prohlídky významných objektů, osobní setkání se zajímavými osobnostmi a další aktivity.

Pondělí jsou věnována oblasti literatury a divadlu, úterky patří české hudbě a výtvarnému umění, každou středu se podíváme na české filmy a setkáme se s jejich tvůrci, čtvrteční odpoledne se budeme toulat Prahou a jejími nejkrásnějšími zákoutími. Pátky jsou vyhrazeny pro vlastní aktivity studentů. O víkendech se v rámci výletů podíváme do zajímavých míst České republiky.

 

Všechny kulturní akce jsou zahrnuty v ceně kurzu a při všech aktivitách je k dispozici anglicky mluvící překladatel.

 

Rádi přivítáme každého, kdo se chce nejen učit český jazyk, ale seznámit se i českou kulturou.

Další informace o letním kurzu Čeština a česká kultura naleznete na webové stránce http://ujop.cuni.cz/albertov/kurz24_cs.php.

Své dotazy Vám rádi zodpovíme telefonicky na čísle (+420) 224 918 775. Kontaktovat nás můžete také elektronicky na e-mail: albertov@ujop.cuni.cz

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012