Traditional Jazz Studio Petr Lander a Ivan Smetáček

Dva veteráni české scény tradičního jazzu, stěžejní spolutvůrci Traditional Jazz Studia, slaví význačná životní výročí.
Petr Lander, jeden ze spoluautorů programové nabídky této veleznámé a úspěšné hudební skupiny (texty písní: anglické, české, někdy německé, hudba, recitace, někdy i zpěv), dříve hlavně kreslíř, karikaturisra, grafik, dále filmař, překladatel, tlumočník, spisovatel a dopravce či technik TJS, slaví 11. prosince 80 let.
Druhým oslavencem je Ivan Smetáček - starší bratr vedoucího TJS Pavla Smetáčka. Je spoluzakladatelem kapely, hráčem na tubu a další dechové nástroje, organizátorem, administrátorem, účetním, dopravcem. Oslavil 75 let 29. listopadu.
Již 5. října se konal v Českém muzeu hudby pořad na jejich počest, který uspořádal Pavel Smetáček.
Hrála kapela s rozšířeným obsazením svých spolutvůrců a dalších, třeba jen občasných muzikantů TJS, promítaly se ukázky z filmových grotesek Petra Landera i filmové záběry o putování kapely po zahraničí. Zkrátka velmi příjemný večer.
Přejme dvaapadesátileté kapele TJS v čele s Pavlem Smetáčkem, Petru Landerovi a Ivanu Smetáčkovi ještě hodně krásných a radostných koncertů.
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!

Všechny moje Ameriky - I. Cali
Reportáže z atraktivních míst San Franciska, Los Angeles, San Diega, Orange County a dalších střídají příběhy českých osobností. Najdeme tu jména novináře Jožky Pejskara, spisovatele Jana Beneše, skladatele, fotografa a dobrodruha Eduarda Ingriše, prof. Ivo Feierabenda a jeho otce, politika z první republiky Ladislava, který se zasloužil o zemědělské družstevnictví, profesorky, klavíristky a výrazné vlastenky Marie Dolanské, příběh rodiny Georginy Teyrovské, která se musela se svým manželem Eduardem v roce 1949 proplazit přes hranici, když jim komunisté zabavili nejznámější pražskou barvírnu a šlo jim o život.
Je tu i částečný příběh Jiřího Voskovce, který prožíval své poslední roky v mohavské poušti.
Samozřejmě je zde také putování po stopách Jacka Londona, který zde v mládí kradl ze sádek ústřice, ale v pozdějším věku své úspěšné spisovatelské kariéry si postavil pěkný dům, který je dnes jeho muzeem a nedaleko je i jeho hrob. V přístavu Oakland má své náměstí, sochu Bílého tesáka, chatu dovezenou až z Aljašky a hospůdku, do které chodil.
Knížka představí i Jiřího Knedlíka, který v hlavním městě Sacramentu peče nejlepší lázeňské oplatky na světě, příběh bratra známého spisovatele Oty Ulče Gustava, zajímavé zážitky mladé spisovatelky Katky Dehningové a mnoha dalších.
Čtivé je vyprávění o minulosti i současnosti zdejšího Sokola, o tzv. Československém domečku, o několika Českých školách a školkách a v neposlední řadě o mladých lidech, kteří sem přišli až po roce 1989 a dobře se uplatnili.
Kniha má 144 stran a kromě černobílých fotografií v textu má několik barevných příloh.
Cena je 200 Kč v ČR, v zámoří 15 USD a v Evropě 10 EUR i s poštovným. Jak zaplatit sdělíme zájemcům při objednání.
Objednávejte na:
cesky-dialog@seznam.cz
nebo tel.: +420 739 091 057
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad