Malostranské kulturní slavnosti

Každoročně v říjnu hostí překrásný Rytířský sál Valdštejnského paláce v Praze na Malé Straně malé svátky hudby. Připravují je tady ve spolupráci s hudební agenturou Triartmanagement, která po České republice organizuje hned několik dalších hudebních festivalů. Tento pražský je ale vždy skutečnou lahůdkou.
Nejen kvůli prostředí jednoho z nejkrásnějších sálů v Praze, kam se běžní návštěvníci nedostanou, protože jinak slouží reprezentačním potřebám Senátu. Malá přehlídka komorní hudby má vždy totiž výbornou dramaturgii a účinkují zde velmi zajímaví a špičkoví umělci – a to vše je zájemcům o hudební můzy přístupno zdarma. Chvála sponzorům, kteří se dnes ve sféře umění tak těžce shánějí! Však je také vždy přes nádvoří Senátu pěkně dlouhá fronta hudbymilovných návštěvníků, kteří chtějí získat v sále dobré místo a hlavně vůbec se tam vejít. Ne vždy se to všem totiž podaří, tak veliký je zájem. Z letošních účinkujících jmenujme například známou cimbalistku Zuzanu Lapčíkovou, která rozezvučí svůj nástroj i hlas v písních Leoše Janáčka i svých vlastních za doprovodu kontrabasisty Josefa Feča, Beethovenovský večer s egyptským pianistou Ramzi Yassou, nebo závěrečný koncert Janáčkova kvarteta. Já osobně se těším na koncert tenoristy Guglielma Callegariho, kterého bude doprovázet česká klavíristka žijící v Británii, Lada Valešová, s níž jste se na stránkách Českém dialogu již v minulosti seznámili.
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad