Jiří Polák

Vážení, přikládám český překlad pozvánky na Mezinárodní konferenci o participativní demokracii chystané v Praze ve spolupráci s Masarykovou demokratickou akademií a světovým hnutím za přímou demokracii. Nelze si představit vhodnější místo pro takovouto konferenci než institut nesoucí jméno prezidenta Masaryka. Kdyby žil dnes, není pochyby, že by nás plně podpořil. Ve Washingtonské deklaraci 198, ustavující Československou republiku, prosazoval prvky přímé demokracie podle švýcarského vzoru. Jak informuje místopředseda této Akademie, ředitel Ústavu globálních studií a spoluorganizátor chystané pražské konference dr. Marek Hrubec, Masarykova demokratická akademie byla založena roku 1896 profesorem filozofie TGM a Josefem Steinerem. Je to nezávislá vzdělávací instituce. Jako prezident tam Masaryk přednášel a dotoval ji 500 000 kr. V letech 1926–37 uspořádala Akademie 45 194 kurzů, přednášek, uměleckých a dalších akcí. Činnost pokračovala v letech 1945–48 a byla obnovena roku 1991.
Naše chystaná konference bude sice v angličtině, ale přesto může pomoci v publicitě i českým občanským iniciativám. Právě mi psal exsenátor Mike Gravel, že se také chystá přijet. Gravel je v USA známý jako protikandidát Baracka Obamy v minulých volbách. Jeho televizní utkání s Obamou vyvolalo nadšení v některých vrstvách. Mluvilo se o „gravelománii“. V sedmdesátých letech přispěl k pádu prezidenta Nixona uveřejněním tajných dokumentů Pentagonu. Také překazil jaderné pokusy v Tichém oceánu a ropovod na Aljašce. Zúčastnil se naší první i druhé konference (Příbram a Atény). Dá se čekat zájem médií, kterého můžeme využít. Rozšiřujte, prosím, informace o konferenci mezi svými kontakty.
Srdečně zdravíJiří Polák
mailto:jiri.polak@swipnet.se
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad