Martin Parr: Assorted Cocktail (10. 2. - 16. 5. 2011)

JARO 2011 Kultura česky
obálka čísla

"With photography, I like to create fiction out of reality. I try and do this by taking society's natural prejudice and giving this a twist." (M. Parr)

V Centru současného umění DOX je možné od 10. února do 16. května 2011 shlédnout rozsáhlou fotografickou výstavu britského autora Martina Parra. Putovní výstava retrospektivního charakteru představuje nejvýznamnější cykly jeho dosavadní tvorby a v Praze ji navíc doplňuje výběr z novějšího projektu Luxury (2009), videoprojekce a ukázka z "Parrova světa" - rozsáhlé sbírky objektů a kuriozit.

Centrum současného umění DOX představuje české veřejnosti výstavu významného britského dokumentárního fotografa Martina Parra, člena prestižní agentury Magnum Photos, jednoho z nejvíce respektovaných a také diskutovaných současných tvůrců, který ovlivnil celou generaci fotografů.

Specifický úhel pohledu, jasné barvy, humor a jemná ironie, vytvářejí dnes již nezaměnitelný rukopis umělce, který se s oblibou pohybuje mezi žánry. Je úspěšným fotožurnalistou, zároveň často pracuje konceptuálním způsobem a nevyhýbá se ani módní fotografii a reklamě.

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012