Ohlas na článek o legiích

O legiích a legionářích jsem se už leccos napsal (Masarykův ČAS, Národní osvobození, moje kniha Osobnosti a osudy obce, atd.).
Můj otec měl mnoho přátel mezi legionáři, kteří k nám chodívali. Sám byl jako dragoun na ruské frontě raněn - přišel o zuby, když se jeho kůň při dělostřelecké přípravě ráno brzy splašil, otec ležel blízko něho. Vrátil se po válce bez zubů a díky první republice šel ke svatebnímu obřadu již s protézou... Mám jeho fotografii, jak stojí v řadě s celým dragounským (jezdeckým) plukem v Brandýse nad Labem před odjezdem na frontu a defilírku vykonává nástupce trůnu polní podmaršálek císař Karel I. (vládl pouze od listopadu 1916 do listopadu 1918). Tatínek zemřel na TBC v sanatoriu v Kostelci nad Černými Lesy, o jeho smutném osudu vypovídá moje kniha Události pravdy, zrady a nadějí (vydal Akcent 2009). Tu nemocnici totiž zabrali „rusáci“ pro nemocnici Střední skupiny sovětských vojsk a nemohoucí čs. pacienty tam nechali v září a říjnu 1968 zemřít. O tom v té knize píši více...
Miroslav Síglwww.miroslav.sigl.cz
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad