Střípky z politiky a situace v ČR

11-12 2010 Ostatní česky
obálka čísla

Někteří čtenáři se mne ptali, zda-li nechci vydat svá úvodní Slova jako knížku. Ano, chci. A také chci tu situaci tady sledovat a komentovat. Mluvila jsem s několika psychology a psychiatry a dala jsem se jim otázku, která mne pálí už dlouho. Jak mohou gauneři a zločinci klidně spát? To nemají svědomí? Prý nemají... prý je jejich osobnost jinak nastavená už od narození a pak také něco způsobí výchova a také samozřejmě – příklady táhnou.

Politická situace v ČR je skutečně zoufalá - a zbytečně! Kdyby ti lidé, kteří zjevně kradou z našich peněz, vystrkují svoji hruď na plakátech, v tv a všude, dělali pro lidi něco dobrého, vždyť by jim všichni fandili, volili je a měli je rádi. Cožpak jim vůbec nezáleží, jestli je lidi mají v oblibě nebo by jim nejradši šlápli na tvář?

Těch málo slušných lidí, kteří se ve své dobré vůli či naivitě dostali v minulých letech do parlamentu a do senátu, byli většinou rychle vyšachováni těmi s ostrými lokty. Kde je dnes Martin Mejstřík, Svatopluk Karásek, Václav Fischer, Táňa Fišerová?

Nebo nejnověji Jiří Diensbier ml., maskot socialistů pro volby do pražského magistrátu, který se usmíval ze stovek plakátů a jako neokoukaná tvář se solidním vystupováním dost hlasů získal? Hned po volbách, které v Praze vyhrála TOP 09 ho však strana poslala k ledu a spojila se s kmotry v ODS. Jak jinak to nazvat než podvod na voličích, stejně jako před lety tzv. opoziční smlouvu.

Na rozdídl od květnových voleb, kdy voliči svým zástupcům ve stranách docela po zásluze zamíchali kartami, na volby podzimní se již ONI-MOCNÍ předem připravili a domluvili jak naopak zatočí se svými voliči. Defenestrace by byla v tuto dobu opravdu zasloužená.

Na dvacet tisíc lidí nyní podepsalo petici-protest proti tomu, že místo ve volbách zvítězivší pravice si "papaláši" ustanovili koalici složenou ze starých "kmotrů" ODS a ČSSD, jejichž podíl na rozkradení majetku v Praze (včetně skandálu s Opencard, o nemž se již nemluví... a "život jde dál") je nepochybný, nicméně není kdo by proti tomu prakticky zasáhl.

Minulý týden jsem přečetla knihu Jaroslava Kmenty Kmotr Mrázek. (Snad víte, že to byl člověk ovládající nejen zločinecké podsvětí, ale i tzv. solidní podnikatele a politiky. Zloděj ve velkém, který nechal zřejmě zastřelit jemu nepohodlné lidi a nakonec byl zastřelen sám.) Přestože už mnoho skandálů a tzv. kauz "našich milých zastupitelů" je všeobecně známo, nad popsanými skutečnostmi jsem po přečtení musela vyhledat onu místnost a zvracet a zvracet...

Vláda dnes škrtá – omezuje peníze pro postižené občany, pro nemocné, pro matky po porodu, pro kulturu, pro školství.... Ale mafiáni jen tak ze sportu, k životu to nepotřebují, neboť už jsou dávno "za vodou", kradou další a další milardy ze státního rozpočtu, střílí žalobníky, ovládají policii, soudy – a politiky...

Já osobně mám to štěstí, že se stýkám s úplně jinými lidmi. Gauneři, zloději a zlí lidé můj časopis nečtou ani nespolupracují. Také, co by z toho měli? Mohla bych nad tím mávnout rukou. Ale je mi líto, že je v našem národě, státě, společenství je tolik srabů, kteří se před gaunery ohnou a jdou s nimi i když to původně asi nebyl jejich životní program. Tolik morálních ubožáků, kteří se na hnusný program dají, možná jej už měli v plánu v genech... nevím, tomu nerozumím. Ale hlavně, proč jsou lidé tak hloupí, že si volí za své zástupce lidi bez charakteru, hrabouny, kuličkáře (hovnivály z Čapkovy hry Ze života hmyzu)?

Děkuji za odpověď těm, kdo toto tajemství znají...

Eva Střížovská

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012