Sedm konšelů

9-10 2010 Ostatní česky
obálka čísla

To je název nedávno otevřené restaurace v Žatecké ulici. Není to daleko od radnice. Kdyby sem staroměstští konšelé zabloudili časem dopředu (podobně jako pan Matěj Brouček zabloudil zpět do 17. století), ani by se možná tak moc nepodivili...

Ocitli by se totiž ve správné české hospodě v tom nejlepším slova smyslu. Ono se dnes tedy říká častěji už restaurace - ale dřevěné lavice a stoly, bytelné židle a jednoduchý interiér napovídají, že se tu hlavně jí, popíjí a rozmlouvá. Stačí sestoupit pár schůdků do pěkně klenutého a členěného suterénu se zvýšenými okny do ulice. Zapomeňte na hlučné sportovní přenosy, dráždivou a zbytečnou rádoby hudbu, ale i na předekorované a předražené podniky všudemožně kolem. Zkrátka máte hlad a tato restaurace je tu právě pro vás. Pro normálního pražského strávníka, který občas mezi desítkami exotických restaurací toužebně vyhledává ty zbylé s českou kuchyní, je tahle nová pravým požehnáním. Navíc tu neutratíte mailant a nikdo a nic vás neruší v přátelském hovoru.

Svíčková, guláš, kachna, ale i kuřecí se staročeskou švestkovou omáčkou, něco z kuchyně mezinárodní.... jídelníček je přehledný a nabízí moderní a zdravé varianty typických českých jídel, chutné české polévky, také saláty nebo něco sladkého na zub. Pokrmy se nabízejí včetně přílohy už od 76 Kč. Je to obdoba toho, co se vaří U Knihovny, v nedalekém sesterském podniku. Ten denně o polednách praská ve švech, takže Sedm konšelů je vlastně tak trochu rozšířením jeho kapacity, pro okolí určitě vítaným. Točí se tu Staropramen, a to i černý (točené černé pivo jinde často poptáváte marně), dostanete i dobrá tuzemská vína a široký sortiment nealko.

Sedm konšelů si může pozvat ještě přes 120 dalších hostí. Podnik má totiž kapacitu 90 míst rozdělenou do dobře větraných místností, z toho tři jsou menší salonky.

Přijďte ochutnat!

Sedm konšelů

Žatecká 10, Praha 1, tel.: 732 835 876, e-mail: sedmkonselu@seznam.cz
Otevřeno denně 11 - 23 hod.

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012