Aktuality

9-10 2010 Aktuality česky
obálka čísla

Vážení čtenáři či přátelé na internetu,

již několik let se scházíme s lidmi, kteří mají nápady, jak změnit neoddiskutovatelně špatně fungující až ostudnou tzv. politickou kulturu v naší zemi.

Mnoho let diskutujeme např. s českým politologem žijícím ve Švédsku dr. Jiřím Polákem, který je výrazným aktivistou a publicistou v Hnutí za přímou demokracii a to ve světovém měřítku, neboť nejen u nás jsou problémy s politiky, kteří si pletou službu národu s chrobáckou kuličkou ze hry Karla Čapka Ze života hmyzu. Pan Polák vydává anglicky měsíčník Direct Democratic Euro-Vision Newsletter, uspořádal již několik konferencí na téma DD u nás i v zahraničí a napsal několik knih. Na pravidelných schůzkách v Praze se setkáváme s ním i s dalšími inteligentními lidmi, kterým není naše současnost ani budoucnost našich dětí lhostejná.

Uveřejňovali jsme již například názory jak dr. Poláka, tak Zdenka Reimanna, Zdeňka Valečka a nyní přinášíme krátký příspěvek sympatického Václava Vorla, který místo klasické politické kariéry zvolil inspirování spoluobčanů k sounáležitost, tedy cestu sice materiálně skromnější, ale o to více přemýšlivější. Ukazuje na možnost zajištění ekonomické i faktické svobody provázaností duchovního i hmotného přístupu k životu. Určitě si přečtěte zajímavé nápady na jeho internetových stránkách, které se již prakticky realizují v prvním ze sítě Center občanské sounáležitosti.

A nakonec ještě jedna otázka, na kterou bychom rádi od Vás dostali odpověď:

DÁVÁTE PŘEDNOST VLÁDĚ ODBORNÍKŮ PŘED VLÁDOU STRANICKÝCH POLITIKŮ?

ES

CHCEME A MÁME ODVAHU PROMĚNOU SVÉHO VĚDOMÍ ZMĚNIT PROSTŘEDÍ A VZTAHY, VE KTERÝCH ŽIJEME? CHCEME SPRAVEDLIVĚJŠÍ A BEZPEČNÝ SVĚT? HLASUJTE ČINEM!

  1. VÝZVA K PROBUZENÍ A VYKROČENÍ k nové kvalitě života – VIDEOPROJEV – 12 minut/ česky http://www.youtube.com/ watch?v=cmcse8uDfA8, http:// www.facebook.com/pages/ Vykroceni/215514445089

  2. REFERENDUM O VŮLI OBČANŮ KE KONKRÉTNÍMU SPOJOVÁNÍ SIL A PROSTŘEDKŮ NA VYTVOŘENÍ CENTER OBČANSKÉ SOUNÁLEŽITOSTI ROZVÍJEJÍCÍ VZNIK PRACOVNÍCH MÍST A PODNIKAVOST http://www. vykroceni.cz/referendu-chceme- zmenu.html

  3. ÚPADEK / ROZPAD STŘEDNÍCH VRSTEV NÁM AKTUÁLNĚ HROZÍ, KDYŽ SE O SEBE NEPOSTARÁME V REGIONECH SAMI! http://www.novinky.cz/ finance/209966-stredni-vrstvamuze- v-cesku-velmi-snadnoupadnout- do-chudoby.html

Chcete-li ve Vašem regionu praktické nástroje na spojování sil občanů na cestě k ekonomické svobodě a tvorbě nového uspořádání, tak hlasujte a pošlete výzvu dál!

Václav Vorel – iniciativa OBČANSKÁ SOUNÁLEŽITOST,

www.vykroceni.cz

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012