Program akcí MČK podzim – zima 2010

9-10 2010 Ostatní česky
obálka čísla

Hovory bez hranic – Městská knihovna v Praze

26. listopadu budeme promítat jedinečný americký film Accidental Army o českých legiích v Rusku. Tentokrát ale už v českém znění pod názvem Nahodilá armáda. Úvodní slovo pronese a besedu povede historička dr.. Jana Volfová viz její článek na str. 17. Malý sál Městské knihovny v 17 hodin.

29. listopadu – Jan Brabenec – Vídeň a Praha – Habsburské i jiné paralely.

Známý výtvarník se zálibou v české a rakouské historii nachází kromě dějinných paralel také mnohé humorné okamžiky naší bývalé česko-slovensko-rakouské minulosti. Těšme se i na zajímavé hosty, o něž ve spojení s Janem Brabencem není nikdy nouze. (Tentokrát by měl být hostem našeho hosta

Dr. prof. Miloš Šmíd). Začátek v 17.00

Nová minisérie koncertů MČK ke 20. výročí časopisu

Pro velký úspěch loňské série Tří Smetanovských večerů v Muzeu B. Smetany, kde bylo vždy zcela nabito, rozhodli jsme se pokračovat v tradici a rozšířit ji i do prostor Muzea A. Dvořáka. O zážitku z prvního koncertu Jaroslava Šonského a Sylwaine Wiart, kteří pro nás hráli právě v těchto prostorách, čtěte výše. Další koncert se uskuteční v již známém a krásném prostředí Smetanova muzea v prosinci. Interpretem bude dlouholetý přítel Českého dialogu violoncellista Jiří Hošek se svým klavírním doprovodem. Oba koncerty se konají jako připomenutí 20. výročí vydávání časopisu Český dialog.

9. prosince – Jiří Hošek a Božena Kronychová (ČR)

Recitál pro violoncello a klavír – Muzeum Bedřicha Smetany, Novotného lávka, P 1. Začátek v 18. hodin, vstupné dobrovolné.

A do třetice připravujeme jarní koncert Evy Henychové, zpěvačky a kytaristky známé niterným projevem křehké krásy. Její komorní večer s písněmi z nového CD Sinaj máme dohodnutý na 7. března 2011 v sále Vzdělávacího a kulturního centra Židovské obce v Praze.

Na další klubové akce, často vzniklé i z pozvánek našich různých uměleckých nebo i jinak zajímavých přátel, vás rádi pozveme mailem. Předpokládá to ale, že se stanete registrovanými členy našeho klubu a poskytnete nám vaši mailovou adresu, na kterou vám budeme pozvánky zasílat. PŘIHLÁŠKY DO MČK najdete na www.cesky-dialog.net pod záložkou MKČ nebo vám ji zašleme také mailem, případně poštou.

Členský poplatek je dobrovolný, doporučená výše je 500,– Kč/rok.

MČK je občanské sdružení, které je financováno z předplatného Českého dialogu, z členských příspěvků členů klubu a z inzerce v časopise. Z těchto prostředků vydává Český dialog a vyvíjí veškerou svoji další činnost – tj. připravuje pro vás bohatý program, jehož ohlasy i budoucí akce nacházíte vždy na této stránce.

Navíc udržuje v chodu malou redakci. Jakékoli příspěvky pro MČK proto velmi vítáme.

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012