Údolí nočních papoušků (Stanislav Moc)

Itikani
Dva románové příběhy Stanislava Moce se mohou odehrát kdekoli na světě, i když jsou zasazeny do prostředí australské divočiny, kde kupoodivu žijí Češi. S jinými vyznavači volného života koupili farmu uprostřed kouzelného údolí, ale k jejich smůle jsou zde zásoby vzácné vody a nerostů. Kamarádské soužití v osadě zničí touha po rychlém zbohatnutí a také spekulanti s pozemky pro rozšíření blízké městské zástavby.
Druhý román vznikl z příběhů a legend domorodců. Itikani a Lamara jsou stejní milenci jako Romeo a Julie nebo Tristan a Isolda. I když jsou z jiné kultury, jsou lidsky nádherní a jejich smělost je utvářena magií a průnikem různých světů.
Oba romány staví zázrak lásky a opravdové přátelství proti tomu, co smysl života ohrožuje a ničí. Autorovo vyprávění je ryzím dobrodužstvím, ve kterém se osudy rozdílných lidí překvapivě sbližují.
Tak se píše v knížce na obalu. Já bych k tomu dodala, že zvláště první příběh je klasickou pohádkou pro dospělé s napětím, s prvky krimi až hororu odehrávající se jnv exotickém prostředí australské přírody. Vystupují zde hrdinové kladní, například učitelka Marie s částečně domorodou krví, či mladý Borek a naopak záporní a zlí jako Baba a Věšák. Mezitím tací, kteří se v každé společnosti přimknou k silnějším, k vítězům a hlavně tam, kde jim z toho kyne nějaký prospěch. Příběh by se skutečně mohl odehrát kdekoli, protože charakterová podstata lidí je všude na světě stejná, ale když v Austrálii, kterou autor důvěrně zná, neboť tam dlouhá léta žije, je velmi čtivý, přečetla jsem ho “na jeden zátah” a Standovi Mocovi, kterého jsem měla možnost osobně poznat, se s obdivem skláním.
Vydalo nakladatelství ŠulcŠvarc.
-ES-How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad