MČK - Každá první středa v měsíci se osvědčila!

6 2002 MČK česky
obálka čísla

    Členové Mezinárodního českého klubu si začali zvykat na pravidelná setkání každou první středu v měsíci. Poté, co jsme zaznamenali rekordní účast na setkání v březnu v poetické kavárně Obratník, museli jsme se se svými schůzkami přestěhovat do restaurace Vysmátý zajíc v Praze 1,| Michalská 13 (zmínka již v minulém Českém dialogu). Scházíme se tam pravidelně od 17 hodin a máme vždy dostatek prostoru i klidu k popovídání. Obsluha je velmi přívětivá, ceny příznivé, jídlo výborné -- salonek v 1. patře je exkluzivní, prostor před salonkem příjemný (máme možnost posadit se v obou prostorách.)
    Přestože Evička Střížovská putuje po Texasu a paní doktorka Volfová se vypravila na Sardinii (což jsou hlavní organizátorky),| sešlo se nás 5. června celkem 12, což je vzhledem k začínajícím dovoleným velmi slušný počet a navíc velmi vhodný k popovídání, i když se nakonec stejně utvořily malé "skupinky", protože bylo mnoho zajímavých témat, která bylo třeba probrat (jedním| z nejdůležitějších rozhodně byla Národní budova v New Yorku za 1 USD!) . Přesně polovina účastníků byla totiž ne zrovna z Prahy: Nancy Black (Vancouver) s přítelem (z Bulharska), pánové Brichta (Austrálie), Krondl (New York), Nebeský (Toronto),| Zach (Vancouver). A tedy z Prahy paní Nešutová, Karasová, Kolibová, Hanzlová a pánové Vlastník a Klika. Pokud vám jméno Nancy Black něco připomíná, tak je to proto -- ano, je to TA Nancy, s níž vyšel v čísle 5 Českého dialogu interview (str. 10--12).
    Kromě popovídání, a tedy obohacení duchovního, se přítomným dostalo obohacení i "materiálního" -- kromě výtečné fazolové polévky, která měla ze všech nabízených jídel tentokrát největší úspěch -- přítomní obdrželi číslo 5 Českého dialogu, Československé noviny a Lunární kalendáře od Krásné paní (o této společnosti s ručením omezeným viz podrobně na 3. straně obálky ČD č. 5).
    A tak se těšíme na další společná setkání, která se uskuteční 3. července, pak 7. srpna a 4. září atd. atd.
    Abychom Vám neslíbili jenom vzájemné příjemné popovídání členů MČK, oznamujeme, že ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze připravujeme pro podzimní setkání besedy se zajímavými osobnostmi z nejrůznějších oborů lidské činnosti. (Zatím se nechte překvapit, podrobnosti uvedeme v letním dvojčísle Českého dialogu 7--8).
    Také (pomalu) připomínáme, abyste nezapomněli, že výhradně pro členy MČK vystoupí 1. října ve Smetanově muzeu naše členka, japonská klavíristka YUMEKI.


--jh--

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012