Dobré jídlo, dobré pití prodlužuje živobytí (české přísloví)

6 2002 Kultura česky
obálka čísla

    Gastronomie odráží mentalitu národa a po této stránce jsme na tom určitě dobře. Klasická česká kuchyně je výborná, ale vše se dá vylepšit. Proto byly využity bohaté mnohaleté zkušenosti našeho předního| kuchaře pana Martina Jiskry k přípravě receptur domácích jídel, vycházejících z tradic naší kuchyně. Jeho kolegové vyzkoušeli jím upravené recepty našich předků v mnoha hotelích. Zjistili, že příprava jídel není složitá ani drahá a přitom jsou neobyčejně chutná.
    Výsledkem je Moderní česká kuchařka Martina Jiskry, která obsahuje přes 200 lahodných jídel z jednotlivých krajů celé republiky. Z pokladnice klasických receptur, které jsou zpracované podle zásad moderní kuchyně, si můžete vybrat třeba Plzeňskou pivní polévku s| vločkovými nočky a sýrovými krutonky, Copánek Přemysla Otakara, nebo dát přednost sladkému a udělat si staročeské koblihy s malinovou zavařeninou.
    V rámci zásad racionální výživy autor připojil doporučení o vhodnosti každého jídla pro různá onemocnění a údaje o počtu kalorií. Podrobné rejstříky umožní čtenáři rychlou orientaci.
    Tuto Moderní českou kuchařku vydala Euromedia Group, k. s. -- Ikar v Praze. Jako součást českého dědictví bude jistě vhodným dárkem také do rodin našich krajanů v zahraničí.
    Martin Jiskra je prvním vydavatelem digitálních kuchařek u nás. Moderní česká kuchařka proto vyšla nejen knižně, ale také v rozšířené verzi na CD-ROMu.


Jaroslav Prošek

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012