Dobré jídlo, dobré pití prodlužuje živobytí (české přísloví)

Gastronomie odráží mentalitu národa a po této stránce jsme na tom určitě dobře. Klasická česká kuchyně je výborná, ale vše se dá vylepšit. Proto byly využity bohaté mnohaleté zkušenosti našeho předního| kuchaře pana Martina Jiskry k přípravě receptur domácích jídel, vycházejících z tradic naší kuchyně. Jeho kolegové vyzkoušeli jím upravené recepty našich předků v mnoha hotelích. Zjistili, že příprava jídel není složitá ani drahá a přitom jsou neobyčejně chutná.
Výsledkem je Moderní česká kuchařka Martina Jiskry, která obsahuje přes 200 lahodných jídel z jednotlivých krajů celé republiky. Z pokladnice klasických receptur, které jsou zpracované podle zásad moderní kuchyně, si můžete vybrat třeba Plzeňskou pivní polévku s| vločkovými nočky a sýrovými krutonky, Copánek Přemysla Otakara, nebo dát přednost sladkému a udělat si staročeské koblihy s malinovou zavařeninou.
V rámci zásad racionální výživy autor připojil doporučení o vhodnosti každého jídla pro různá onemocnění a údaje o počtu kalorií. Podrobné rejstříky umožní čtenáři rychlou orientaci.
Tuto Moderní českou kuchařku vydala Euromedia Group, k. s. -- Ikar v Praze. Jako součást českého dědictví bude jistě vhodným dárkem také do rodin našich krajanů v zahraničí.
Martin Jiskra je prvním vydavatelem digitálních kuchařek u nás. Moderní česká kuchařka proto vyšla nejen knižně, ale také v rozšířené verzi na CD-ROMu.
Jaroslav Prošek
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad