Ó-ó-ó-orgie!

1-2 2010 Kultura česky
obálka čísla

Nikdo nemůže vyvrátit fakt, že Mozek je sexuální štvanec. Provozuje milostné hrátky konkubín, a to se všemi najednou nebo s každou zvlášť. Například s Fantazií. S Realitou. Se Zkušeností. Se Vzdělaností. S Idealizací, se Závistí, s Mravností i Nemravností, s Radostí, s Žárlivostí, s Žalostí, s Opatrností a čas od času se políbí i s Plachostí.

Z milostných spojení Mozku vzniká potomstvo – Myšlenky a Nápady.

Jestliže se Mozku poštěstí vzít do náruče Madame Genialitu a následně Miss Pekelnou Dřinu, stane se otcem Uměleckého díla.

Znásilní-li Mozek Zlobu, Závist, Chamtivost, Krutost a Lhostejnost, mohou jeho potomci způsobit války a dopouštět se zločinů.

V kauze výběru ženštin k sexuální spolupráci by mohl Mozku pomoci Charakter. Ovšem to většinou nehrozí.

Několikrát se v dějinách člověčenstva přihodilo, že Mozek prožil vášnivou noc s Láskou. To se pak soulož proměnila v milování a milování v Modlitbu. Účastníci takového sexu měli v očích slzy a nechali se v objetí pomalu a neslyšně unášet k nebesům. Postele s nebesy jsou toho důkazem.

Zato v objetí s Inteligencí bývá Mozek nesvůj.

Od milostné činnosti je jeho pozornost neustále odváděna přemýšlením. Je rozptylován zkoumáním příčin a následků nejrůznějších jevů a projevů. Hledá pro ně vědecké důkazy. Pronásledují ho domněnky a vize. Pociťuje neklid, nejistotu. Úvahami o problémech živého člověka a člověka po smrti se dostává často do deprese a přestane po Inteligenci toužit. Ostřílený proutník Mozek se cítí unavený. Onemocní nebo si vezme dovolenou. Skrz počítač zírá do Vesmíru a sex přenechá tělesným orgánům k tomu určeným už od dob Vyhnání z ráje.

Nebo existuje Viagra pro Mozek? Nebo pomůže sexkoučink? Nebo zblbnem úplně? Nebo nezblbnem?

Naděje umírá poslední.

Ludmila Lojdová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012