Gott mit Klaus (a opačně)

11-12 2009 Aktuality česky
obálka čísla

Karel Gott dostal od prezidenta Václava Klause k sedmdesátinám Medaili Za zásluhy. Jo, kdyby ji dostal od Václava Havla – to by bylo na pováženou a stálo by za úvahu, jestli se Václav Havel nezbláznil. Jenže ten se takové směšné urážky opravdových osobností nedopustil.

Takže Gott slavil šedesátiny - a nic. Čekal ještě deset let a jak přiznal v mnohých rozhovorech, před každým 28. říjnem s rozechvěním vyhlížel obálku s pozvánkou.

Karel Gott bezesporu umí zpívat a taky umí vyjít s každým (určitě s každým režimem). Jeho umění je srovnatelné s touhou být ještě slavnější, ještě uznávanější, ještě... Má nastřádáno 34 Zlatých slavíků, teď se konečně dočkal ocenění na Hradě. Fajn, ale mám návrh:

Příště by se mohly od sebe oddělit Medaile za zásluhy pro hospodářství, vědu a techniku a Medaile za zásluhy v umění a sportu. Letos dostal stejný řád například přední světový matematik Petr Mandl, antikomunistický bojovník Miloslav Nerad a taky zpěváci Gott, Pilarová, volejbalista Musil a žokej Váňa.

Bouři nevole v národě však sklidil jen Gott. Pamatujeme se totiž, že se stejně potěšeně natřásal, když dostával ocenění od strany a vlády, prezentované Gustávem Husákem. Gott nás letos za to „nezapomnění“ při rozhovoru pro televizi Prima poslal do pr.... (gestem Fuck it).

Jen se divím, že na Hradě nedošlo k nějakému významnému jevu, když se na pódiu sešly dvě tak sebestředné hvězdy. Že se třeba mezi Gottem a Klausem neobjevil elektrický výboj. Nebo duha...

Venda Šebrlová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012