Mezinárodní český klub

7-8 2009 Ostatní česky
obálka čísla

Zveme vás opět do Městské knihovny na „naše” pondělky. Vždy od 17 hodin. První, 21. září bude na téma Howdy from Texas aneb Jak se máš? Eva Střížovská připomene své třetí putování druhým největším (hned po Aljašce) státem USA a pokřtí svou knížku se stejnojmenným názvem.

26. října vás Věra Doušová provede krásným Norskem, kde také žijí Češi, a seznámí s projektem Barevný svět, kdy se potkávají lidé různých kultur a snaží se spolu dobře vyjít. (Čtěte Český dialog str. 24 a 25).

23. listopadu přijede Marie Imbrová z Afriky, aby informovala o tom, jak se mladí i staří obyvatelé Tengenenge stali úžasnými sochaři.

V každém případě jde o velice zajímavé besedy, nenechte si ujít!

Tetín s hudbou a slovem

Takto výstižně nazvali PhDr. Jana Brajerová spolu s Richardem Pachmanem CD, kterým provádí Tetínem krok za krokem zasvěcené i nezasvěcené zájemce. Oba protagonisté se střídají ve vyprávění a samozřejmě nechybějí skladby R. Pachmana.

Zúčastnila jsem se slavnostního křtu této nahrávky a současně i koncertu, který se konal v sobotu 20. června na Tetíně v kostele sv. Ludmily. Koncert byl věnován 175. výročí vzniku znárodnělé písně Nad Berounkou pod Tetínem a památce autorů P. Josefu Vorlovi, faráři ze Zdic a dr. Josefu Krasoslavu Chmelenskému, sudímu hradu Karlštejna. Zde již podruhé (není běžným zvykem, aby umělec koncertoval v Tetíně dvakrát za sebou) vystoupil Richard Pachman, tentokrát s respektovanou osobností hudební scény, hráčkou na středověké nástroje a skladatelkou Hanou Blochovou. Uvedl, že si velmi váží toho, že byl podruhé pozván dr. Brajerovou k provedení koncertu, myslím však, že i všichni tetínští občané v čele s panem starostou i hosté, kteří se koncertu zúčastnili, si považovali toho, že mohli opět slyšet koncert Richarda Pachmana a obdivovat nejen jeho skladby. Současně bylo CD pokřtěno – a mělo významné kmotry: úspěchy tomuto disku popřáli prof. Univerzity Karlovy – ThDr. Petr Sommer, CSc., a senátor ČR Jiří Oberpfalzer.

-JH-

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012