Do příštího dvojčísla,...

7-8 2009 Ohlasy a názory česky
obálka čísla

...které bude mít číslo 9-10 chystáme rozhovor s vynikajícím muzikantem, skladatelem i člověkem Josefem Vejvodou, synem slavného skladatele Jaromíra Vejvody (při svém nedávném putování USA jsem si dělala průzkum, zda-li lidé znají autora světoznámé skladby Škoda lásky - původně se jmenovala Modřanská polka).

Otiskneme některé ze zajímavých příspěvků z Konference SVU v College Station, prostřednictvím naší autorky "na výtvarno" (a také básnířky) Olgy Szymanské upozorníme na zajímavé výstavy, na důležitá výročí (pozor, dvacet let "sametu" se blíží!), historička Jana Volfová připomene secesní klenot Prahy Obecní dům, který sehrál roli při založení České republiky.

Já si dovolím připomenout mé putování mezi českými potomky v Texasu a samozřejmě napíši tradičně patřičné Slovo. Věra Doušová připraví opět hezkou barevnou dvojstránku 24 a 25 na téma sbližování kultur - snad vás v tomto dvojčísle zaujme kontrast Líby Janákové z Norska a Vasji z Ukrajiny, který žije už pět letí v Česku. V dalších dílech seriálu Barevný svět, který je sponzorován Norským fondem.... si přečtete životní příběhy lidí, kteří se sžívali lehce či těžce s novou vlastí.

A samozřejmě další zajímavé čtení.

-red-

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012