Mezinárodní český klub

5-6 2009 Ostatní česky
obálka čísla

Milí členové a přátele MČK. Dnešní, už předprázdninová informace bude poněkud krátká, protože prázdninvé měsíce se blíží a všichni hodně cestujete, takže naše besedy i jiné akce plánujeme zase až od podzimu. Ti pilní si mohou již nyní napsat, že nové termíny pro naše pravidelné Hovory bez hranic v Městské knihovně budou opět vždy v pondělí, a to:

21. září, 26. října a pak 23. listopadu – vždy od 17 hodin. Dobu začátku tedy opět posouváme na dřívější hodinu. O hostech pro tyto podzimní besedy jednáme, v příštím čísle bychom je již měli znát.

Co se událo v květnu a červnu v klubu?

Poslední květnová beseda byla o Kanadě, zejména o krásné tamní přírodě a také o Češích, ikteří v Kanadě žijí. Besedu si připravili David a Pavel Svobodovi, účastnila se i maminka Eva Svobodová. Svobodovi mají v Kanadě dědečka, který je mimochodem dlouholetým čtenářem Českého dialogu. David Svoboda působí na Přírodovědné fakultě v Praze a jeho oborem je lichenologie, pro všechny nezasvěcené je to věda o lišejnících. V Kanadě měl k jejich fotografování, pozorování a dalšímu zkoumání nepřeberné příležitosti. Po několik týdnů putovali totiž s bratrem a jeho dívkou kanadskými přírodními parky. A tak jsme měli možnost obdivovat na promítaných krásných fotografiích kanadské lesy (až skoro pralesy), břehy oceánu, hory, ale i spoustu zvířat, zajímavých rostlin a v neposlední řadě i něco málo člověčích sídel. A dozvěděli se, jak je to tam s těmi medvědy, před kterými je třeba mít se na pozoru, a jak všechna zvěř, důvěřivá k člověku, promenáduje se k fotografování uprostřed malých tábořišť v kanadských přírodních parcích. Mluvilo se o ochraně přírody, ale i o jejím využití, o stavbě olympijských areálů atd... Beseda byla velmi zajímavá a vyvolala velkou chuť, rozjet se na ta krásná místa, kde také mnoho našinců našlo svůj přívětivý druhý domov.

Výlety, společné návštěvy výstav, divadel... to vše je v rámci MČK možné. Stačí jen se domluvit – a to také mnozí pražští členové občas dělají. O všech malých akcích zde nemůžeme psát, ale jsme rádi, že Mezinárodní český klub pomohl již mnoha členům nalézt nové přátele.

Maf

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012