Ať žije Apríl

5-6 2009 Knihy česky
obálka čísla

Alice Frostová se již představila svou prvotinou Šlechtici a bastardi, kterou vydal Mezinárodní český klub v roce 2001. V té půvabné knížečce přiblížila čtenářům radosti a strasti pražské majitelky psů ušlechtilých plemen, i „pouliční směsky“. A to s láskou k pejskům a s humorem jí bytostně vlastním.

V „Aprílech“ si svůj veselý i laskavý pohled na svět uchovává. Vypráví příhody ze své rodiny i ze svých zaměstnání, kde se šprýmaři navzájem předháněli v něch nejlepších nápadech jak vyvést vtipem z rovnováhy jeden druhého, především však ty, jimž se říká suchaři.

Kromě toho, že je knížka veselým čtením k oddychu, svádí i k zamyšlení nad tím, jak si lidé za komunismu krátili dlouhou chvíli v práci, která se často jen předstírala. Stejně tak lidé předstírali, že věří ve smysluplnost mnohdy nesmyslných a byrokratických pracovních úkolů.

Autorka zřejmě dovedla přitahovat spolupracovníky s podobným životním názorem, že „když už jsme jednou tady, dopřejme si radost a smích. A tam, kde se toho nedostává, dodejme, dosaďme či vnuťme jej přes zdánlivé překážky. Vždyť je to koření života...“

Knížku si můžete koupit v redakci Českého dialogu za pouhých 60 korun, event. nechat zaslat s poštovným a balným za 80 Kč.

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012