Chcete koupit byt v Praze?

5-6 2009 Ostatní česky
obálka čísla

Výhodné řešení nabízí Pražská správa nemovitostí, spol. s r. o.

Zatímco ceny nemovitostí v Praze i celé republice ještě před rokem a půl šplhaly do závratných výšin, v posledních měsících z nich opět „spadly“. Snížení se týká zejména panelových bytů a částečně i nové výstavby, ale i starších větších bytů. Naopak pokles cen se minimálně projevil u malých bytů s výhodnou polohou. Mnozí zájemci o koupi bytu v Praze nyní zvažují, co teď.

Nastal již ten správný čas kupovat, nebo by bylo lepší ještě vyčkat, zda dojde k dalšímu poklesu? Na fundovaný názor jsme se zeptali pana Marka Padevěta, šéfa oddělení prodeje v Pražské správě nemovitostí.

Proč si myslíte, že právě nyní je ta nejvhodnější doba kupovat v České republice byt nebo dům? Někdo stále ještě doufá, že ceny mohou jít níže, máte jiný názor?

Domnívám se, že v současné chvíli je nejvhodnější chvíle na koupi nemovitostí, zejména v pražské metropoli a jejím blízkém okolí. Ceny nemovitostí již dosáhly minima, důvodem je zejména pozastavení výstavby mnoha developerských projektů, což má za následek menší nabídku nových bytů a tím se zvyšuje poptávka po starších bytech. V současné době jsme již zaznamenali větší zájem o starší byty a tím se potvrzuje, že koupě nemovitostí je stále nejjistější investicí na trhu, zejména v této době

Od 1. května 2009 mohou v ČR bez omezení kupovat nemovitosti občané z EU, nákup již není podmíněn českým občanstvím. Můžete k tomu uvést další výhody?

Ano, v brzké době tomu tak bude. Nyní je zrušení Zákona, které omezuje občany EU při nakupování nemovitostí v ČR již ve druhém čtení. Doporučuji všem, kteří mají zájem investovat do nemovitostí v ČR, aby si již nyní začali vybírat. Pražská správa nemovitostí vám s tím ráda pomůže.

Co hovoří pro to, aby zájemci o koupi bytu či domu využili právě vaši společnost, tedy Pražskou správu nemovitostí? V Praze přeci pracují desítky, možná stovky realitních firem? Čím se od nich lišíte?

Pražská správa nemovitostí, spol. s r. o. je obchodní společnost fungující již od roku 1991, která uspokojila potřeby bydlení již tisíců klientů. Společnost prodává vlastní nemovitosti, tedy není to realitní kancelář, ale přímý vlastník. Klient zde neplatí žádnou provizi a zaručujeme klientům 100% právní servis, včetně vyřízení hypotéky či úvěru ze stavebního spoření na financování koupě bytu zdarma.

Uváděl jste i možnost, jak vaším prostřednictvím investovat do nemovitosti s nájemníkem. Můžete tuto nabídku upřesnit?

Jedná se o standardní investici do nemovitosti s tou výhodou, že byt máte již pronajatý, tedy nesháníte nájemce, neplatíte realitní kanceláři apod.. Další velkou výhodou je kupní cena bytu, která je nižší než cena tržní. Tyto nemovitosti kupují zejména lidé, kteří umí pracovat s penězi a snaží se koupit co nejvýhodněji s co možná nejvyšším a nejjistějším výnosem. Na druhou stranu tyto byty kupují i rodiče pro své děti, jako výhodnou investici s možností budoucího bydlení.

Děkuji za rozhovor
M. F.

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012