Vratislav Langer oslavil své 60. narozeniny

5-6 2009 Naši ve světě česky
obálka čísla

21. 5., právě když jsme se všichni přítomní sešli na letošním každoročním setkání Čechů a Slováků v Kyrkekvarnu, ve Švédsku, měli jsme tu velkou čest pogratulovat Vratislavovi k jeho šedesátinám. Je už od roku 2004 předsedou Celostátního svazu českých a slovenských spolků ve Švédsku.

Mnoho let byl též aktivním členem výboru ve sportovní organizaci Sokol v Göteborgu. Vratislav organizuje oblíbené srazy Čechů a Slováků v Kyrkekvarnu s velkým nadšením a zápalem. Každý rok se sejde kolem 40 až 50 Čechů a Slováků z různých krajů Švédska.

Za jeho zásluhy mu Ministerstvo zahraničí ČR v Praze udělilo medaili, kterou mu v Kyrkekvarnu předal Ludvík Stavinoha, zástupce českého velvyslance ve Stockholmu, Jana Káry. Vratislav Langer je profesorem v oboru strukturní chemie na Vysoké technické škole v Göteborgu a ve svém oboru je světoznámý. Jezdí po celém světě a přednáší.

Výbor Švédsko-Česko-Slovenského spolku přeje Vratislavovi Langrovi vše nejlepší, hodně zdraví, energie a humoru. Těšíme se na mnohá setkání s našimi krajany v budoucnosti v Kyrkekvarnu.

Líba Karlsson
Spolek Švédsko-Česko-Slovenský
(STSF)

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012