MČK - Co bude (zapište si do diáře)

2 2002 MČK česky
obálka čísla

*   24. února repríza úspěšného pořadu o Karlu Hašlerovi a to v Městské knihovně v Praze od 18 hodin.
*   Koncert naší čestné členky japonské klavíristky Yumeki a to 12. března v hudební síni Atrium (pod tv věží na Žižkově) s repertoárem: Mozart, Chopin, Janáček, Debussy. Vstupenky v ceně pouhých 70 Kč přímo v pokladně.
*   (3.4. a další měsíce -- Obratník)
*   24.--27. června se uskuteční mimořádný komorní pěvecký recital bývalé dětské hvězdičky divadla Semafor, Lenky Hartlové. Však si jistě vzpomínáte: My jsme ti zpěváci, zpěváci toulaví... zpívala tehdy ta malá blonďatá holka spolu s Jiřím Suchým. Od té doby trochu povyrostla. Nejdříve, jak se to zdařilo zpoza železné opony, se odstěhovala (utekla) do Kanady. Poté pilně studovala zpěv a hudbu a také objevovala svoji identitu (její maminka je Renée Friesová, o jejíž sugestivní knize Tvrz mého mládí jsme několikrát psali), navštívila Izrael, kde část výše zmíněné nalezla a také jí to ispirovalo k interpretaci i ke komponování písní. Lenka se dnes jmenuje Lichtenbergová podle svého manžela a je maminkou tří dětí.
    Již několikrát jsem navštívila při jejích letních návštěvách Prahy její spíše soukromý, jen pro přátele zamýšlený komorní koncert. Vždy jsem byla unesená bezprostředností projevu, ale i krásou jejího hlasu a také zcela zalitá potem, protože do malých soukromých prostor se prodrala spousta nadšených posluchačů, kteří se mačkali jeden na druhého. A tak vznikl nápad, aby Lenka zazpívala pro náš klub a pozvané hosty aby nám řekla něco o svých odchodech a návratech.
    Městská lidová knihovna v Praze je velmi vstřícná propůjčit této události koncertní sál. S Lenkou si o tom zatím píšem "mejly" a domlouváme se o podrobnostech. V redakci máme mimochodem pro zájemce její poslední CD (či kazetu) s názvem Deep Inside. Stojí za poslech, napište si, nebo přijďte.
*   Totéž platí pro zájemce o zajímavé knížky, které už někdy těžko sháníte na pultech knihkupectví a které máme v malém množství za zlevněné ceny v redakci. Zájemcům rádi zašleme seznam.Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012