MČK - Co bylo

2 2002 MČK česky
obálka čísla


*    Sešli jsme se, jak už bylo řečeno, že každou první středu v měsíci, dne 6. února od 17 hodin v nově otevřené kavárně OBRATNÍK, poblíž Anděla na Smíchově (ul. Jindřicha Plachty 28), kde máme jakési domovské právo a 10% slevu na konzumaci. Účast byla přiměřená prostorám, obsadili jsme celou kavárnu a kromě zmíněné konzumace např. velice dobrých nápojů (alkoholických i nealkoholických) a vynikajících koláčů, jsme se i dobře navzájem pobavili. Při klubových setkáních je vždycky napínavé, kdo přijde a o čem bude řeč. Je již zcela normální, že na společenské akce chodí spíše ženy (muži možná mezitím doma luxují, hlídají děti či vnoučata nebo koukají na fotbal). Tentokrát se však výše zmínění nenechali zahanbit. Galantní Frank Přibyl navrátivší se ze švýcarského exilu, elegantní Viktor Nebeský z Kanady dlící v Praze na pár měsíců (jinak zastupitel kanadského Institut Comenius, který propaguje českou hudbu, Eduard Švehla, který, jak už bylo napsáno v minulém čísle, je jedním z mála klubových mužských aktivistů, všestraný pražský (ale i světoběžník) umělec Jakub Zahradník, tvůrce této literární a hudební a společenské kavárny byli důstojnými a příjemnými reprezentanky mužské menšiny klubu.
    Milá Helena Karasová, která se také vrátila před časem ze Švýcarska a nyní pomáhá s klubem i s redakcí, její temperamentní švýcarská kamarádka, v současné době jako turistka v Praze, naše milá Jana Volfová, kterou snad netřeba představovat, pokud ji neznáte, napravte to, nebudete litovat, Jiřina Hanzlová, o níž možno říci totéž, vždy krásná a ve slušivém koboučku Anička Bašičová z Bosny i z Kosoře (charakteristika je povrchní záměrně, neboť autorka píšící tyto řádky stále ještě neví, jak má reagovat na poválečnou situaci této těžce zkoušené země, kde žije poměrně značná česká menšina), Marie Kužílková z Chocně, podnikatelka, která těžce doplatila na svou důvěru v poctivé obchodní vztahy po listopadu 89, možná i proto, že měla za vzor svého bratra Milana Vyhnálka (přezdívaného sýrařský král), který vybudoval v Tasmánii farmy a mlékárny, a ačkoliv ho několikrát postihl požár a jiné pohromy, nikdy se nesetkal s takovými zloději jako Marie zde. Vždy usměvaná paní Bošková a také moje maličkost, takže my, ženy jsme byly v asi dvojnásobné přesile, ale zdá se, že to nevadilo...
    Pánové a dámy, těšíme se na další setkání s vámi, event. i s vašimi přáteli příští první středu v měsíci, což je v březnu opět 6. a v dubnu 10.
*    Část z nás, např. Marina Hužvárová, Valerie Doležalová, Šárka Husáková, Eva Střížovská, jsme se zúčastnily pozvání dr. Martina Stránského k prohlídce i ,"ochutnávce" nově otevřeného klubu M-11 na Národní třídě, který byl dávno toužebně očekáván jako kvalitativně vyšší náhrada bývalé restaurace pro čs. spisovatele a ještě dříve divadla. Skutečně nevšední prostory -- rozsáhlý členitý sklepní interiér, dýchající dávnou atmosférou -- nabízejí vynikající kuchyni a nápoje, ale i denní hudební či jiný program. Mluví se o i literárních a poetických večerech.
*    Bylo toho ještě víc, ale prostor nedovoluje se rozepsat, spíše přijďe osobně ...Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012