Čínská poklepová masáž

2 2002 Aktuality česky
obálka čísla

    Světová zdravotnická organizace a UNESCO oznámily, že je čas vrátit se k "bohatým empirickým znalostem", představujícím část kulturního a vědeckého dědictví lidstva, a nejen je uchovávat, ale i rozvíjet.
    Příkladem je čínská poklepová masáž, vzniklá asi před 3000 lety z klasické akupunktury. Využívá pro léčení rovněž tzv. akupunkturní body a spolehlivě působí při mnoha léčeních od prevence až po utlumení úporných bolestí. Tuto masáž, která nesmí být bolestivá a která se provádí v klidu domova, snadno zvládnou i děti nad 10 let. Provádí se speciálním nástrojem s neomezenou životností, dle brožury Čínská léčivá masáž. Zde je vše podrobně popsáno a vyobrazeno.
    Několik příkladů využití: Posílení imunity organismu, ochrana před chřipkou, potlačení nervozity, nespavosti, závratí, mořské nemoci, zklidnění ženských a dalších obtíží.
    Zmenšení jizev, strií včetně povislých svalů, např. po porodu. Utlumení bolestí v různých místech těla. Léčení lupénky aj.
    Tato metoda nemá nic společného se sugescí a jinými praktikami, lze ji po poradě s lékařem využívat pro lidi i pro zvířata.
    Cena tzv. akupunkturního kladívka s brožurou je 200 Kč + poštovné a balné, do zámoří 10 USD včetně leteckého poštovného.
    Zájemci se mohou obrátit přímo na redakci Českého dialogu, Legerova 61, 120 00 Praha 2, tel., záznamník a fax 2494-1149.


Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012