KRISTOFÓRY FOUSKOFÓRY,

2 2002 Kultura česky
obálka čísla

    20. listopadu 2001 se v literární kavárně knihkupectví Academia na Václavském náměstí v Praze sešli příznivci umělců ostrého pera a slova, aby byli přítomni křtu knihy plné satiry slovem i obrazem.

KRISTOFÓRY FOUSKOFÓRY,
    tedy Kristoforiho kreslené fóry a Fouskovy veršované politické i obecně lidské reflexe, přišli pokřtít hosté z rádia Svobodná Evropa, Jiří Pecháček a Yvonne Přenosilová.
    Mají-li lidé někoho rádi, přijdou mu samozřejmě s radostí potřást rukou a popřát novokřtěnému dílu hodně štěstí do života. Jan Kristofori a Josef Fousek mají mnoho přátel. Však také početné publikum, přelévající se z prostor literární kavárny až mezi regály s knihami, Pepa Fousek nenechal na pochybách, že je mistrem rýmovaného slova. Neustále deklamoval a vítal další a další příchozí. O jeho vztahu k autorovi kreseb, Janu Kristoforimu, svědčí asi nejlépe slova z úvodu do knihy: ..."je mi ctí, že mohu doprovázet Tvé kresby svými myšlenkami. Tvé obrazy jsem znal již dříve, okouzlily mne a později jsem dostal od svých přátel za Velkou louží Tvou knihu kreseb. Ve Tvém ateliéru v Seifertově ulici jsem několikrát hrál své písně a deklamoval -- pro Tebe a Tvé vzácné přátele".
    Kristofóry Fouskofóry vydalo nakladatelství Academia a v tuto chvíli jsou beznadějně vyprodané. Čtenáři však nemusí zoufat, protože se chystá dotisk.


HaM

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012