Věci veřejné představily silného senátního kandidáta pro Prahu 1

Praha, 21. 5. 2008 - Věci veřejné, druhá nejsilnější politická strana v Praze 1, představily svého senátního kandidáta pro obvod č. 27 - Praha 1.
Je jím lékař a vydavatel MUDr. Martin Jan Stránský, který bude Věcmi veřejnými nominován jako nezávislý kandidát. Tři předchozí generace rodiny Stránských se zasloužily o obnovu svobodného českého státu, Martin Jan Stránský se již mnoho let angažuje v boji za lidská práva a navazuje na rodinnou tradici obrození a posílení místní kultury. S Věcmi veřejnými jej pojí společný pohled na současné problémy centra Prahy i celé společnosti.
„Věci veřejné jsou v tomto okamžiku druhou nejsilnější stranou v Praze 1. Naše komunální práce a výzva občanů nás přesvědčila, že jsme dosáhli úrovně, ke které přirozeně patří aktivní účast v senátních volbách. V osobě pana doktora Stránského získáváme partnera, který díky svým znalostem a zkušenostem dokáže problémy zasazovat do obecnějšího rámce, oslovovat lidi ze všech oblastí společnosti a nacházet společná řešení. Je tím nejlepším kandidátem na post senátora za Prahu 1,“ říká Mgr. Jaroslav Škárka, předseda politické strany Věci veřejné.
Martin Jan Stránský se rozhodl kandidovat jako nezávislý kandidát. Podporu mu již vyjádřila celá řada významných osobností kulturního a politického života jako jsou Jan Švejnar, Václav Havel, Václav Fischer, Martin Bojar, Karel Holas, Michael March a další.
„Rozhodnutí ucházet se o post senátora je reakcí na výzvu mnoha znamenitých lidí, abych zúročil své znalosti a zkušenosti ve prospěch celé naší společnosti. Mám za sebou léta práce pro české i mezinárodní veřejné instituce, působení na univerzitách a v nejrůznějších odborných fórech i úspěšné podnikání, které mi přineslo finanční nezávislost. K tomu mi zůstala celá řada ideálů a dostatek energie je naplňovat,“ říká o důvodech své kandidatury MUDr. Martin Jan Stránský.
Ve svých senátních záměrech se doktor Stránský orientuje na komunální i celospolečenská témata, která jsou mu vlastní a kterým se na různých úrovních věnuje již dlouho - fungování veřejné správy podle jasných a čistých pravidel, zdravotnictví, kvalita života i podnikání v Praze, apod. K bližšímu seznámení s osobností a cíli Martina Jana Stránského jsou určeny zcela nové webové stránky, které zájemci naleznou na www.martinjanstransky.cz.
Strana Věci veřejné vznikla na jaře roku 2002 a už při první účasti v komunálních volbách v tomto roce získala jednoho zastupitele. V komunálních volbách v roce 2006 už jako etablovaná strana, za kterou byly vidět výsledky práce v opozici, získala přes 20 % hlasů, což se rovná 9 zastupitelům z 33členného zastupitelstva.
Věci veřejné zaměřily svoji aktivitu především na konkrétní pomoc občanům v rámci konkrétního problému. Nabízejí mimo jiné bezplatné poradenství v oblasti zakládání SVJ, právní poradenství, sociální poradenství a pomoc při zmírňování dopadů deregulace. Další informace naleznete na: www.veciverejne.cz
Rozhovor s M. J. Stránským přineseme v příštím čísleHow to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad