Česká filharmonie k nové koncertní sezoně 2008/2009

5-6 2008 Kultura česky
obálka čísla

Před Českou filharmonií se otevírá od září tohoto roku 113. koncertní sezona. Budoucí šéfdirigent orchestru nastoupí do funkce až v létě roku 2009 (Eliahu Inbal). Tím se stane, že v čele orchestru oproti ostatním rokům bude kolem 22 hostujících dirigentů, hlavní postavení bude mít Manfred Honeck, který se bude podílet na turné ve Španělsku, v Německu a Švýcarech. Náš Zdeněk Mácal vystoupí na Pražském jaru i v zahraničí. Mezi význačné dirigenty patří i Američanka Marin Alsop z Baltimorského symfonického orchestru. Bude to první žena, která po Kaprálové stane po 72 letech v čele České filharmonie. Dále bych chtěla jmenovat především Jiřího Bělohlávka a Sira Charlese Mackerrase.

Česká filharmonie bude mít slavnostní koncert 18. prosince (na předsednictví ČR v Radě EU). V prosinci spolu se Sirem Mackerrasem přivítáme Magdalenu Koženou se Stevem Davislimem.

Sezona bude ve znamení výročí významných tvůrců světové hudby (Suchoň, Puccini, Mendelssohn-Bartholdy, Martinů, Händel, Haydn), ale také uplyne 100 let od uvedení Mahlerovy Sedmé, a Sukovy Pohádky léta.

V nastávající koncertní sezoně představí Česká filharmonie speciální pořady pro mládež.

V prosinci po dvou letech uvidíme v Rudolfinum Jazz Orchestra a Američanku Maria Schneider, nejuznávanější současnou skladatelku a dirigentku moderního jazzu.

Dr. Libuše Konrádová, Publicistka

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012