Festival šansonu

5-6 2008 Kultura česky
obálka čísla

V letech 2004 až 2007 uspořádal muzikant a skladatel Jakub Zahradník čtyři ročníky Festivalu autorského šansonu. Podpořila je Městská část Prahy 5 i Magistrát hl. m. Prahy. Výsledkem byly nejen koncerty s jedinečnou atmosférou a zajímavými hudebními a textovými lahůdkami, ale před nedávnem dokonce vydaná čtyři CD ze záznamu festivalu. Můžeme na nich slyšet např. Ester Kočičkovou ve skladbhách Lubomíra Nohavici a Zdeňka Vřešťála, Pavlu Kapitánovou ve skladbách J. Zahradníka, Jana Spáleného ve vlastních skladbách, Tara Fuki, Soňu Krobovou, Janu Rychterovou, Ivu Bittovou, Lenku Vychodilovou, Zoru Jandovou, Psí vojáky, Báru Hrzánovou (ve svých vlastních skladbách), Jiřího Suchého, Lenku Filipovou, Luboše Pospíšila, Rudolfa Pellara Terezu Duchkovou a mnoho dalších báječných zpěváků v báječných skladbách známých i méně známých autorů.

Překvapí šíře záběru, textová různorodost, vtip a inteligentní a přitom občas i drsný tón výpovědi Jakuba Zahradníka, provázející písně na přebalu CD. „Šanson – to evropské blues...“ píseň, která vyvěrá z renomovaných koncertních sálů, divadel, klubů, i hospodských špeluněk a druhým chapadlem se lehce dotýká popkultury. Pro všechny, kteří si chtějí zpívat a nebýt při tom přehlušeni, kteří jsou otevřeni poslechu klasiků žánru i těm největším experimentátorům a hlavně pro ty, kteří chtějí objevovat nové a smysluplné, vychází tato zcela ojedinělá řada. Každé jednotlivé CD je přitom možno koupit zvlášť.

CD stojí za poslech i zařazení do diskotéky a kdo má šanson rád, ať se těší na další, již pátý ročník Festivalu autorského šansonu, který proběhne v Praze v říjnu.

-ES-

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012